המועמדת לגירוש נכלאה - יחד עם בתה הקטנה

שוהה בלתי חוקית מהפיליפינים הוחזקה השבוע במעצר יחד עם בתה הקטנה בת ה-3 לקראת גירושן מהארץ. באמצעות עורך דינה מבקשת האם מהרשויות שלא לגרש אותן מהארץ, כל עוד אביה הישראלי של הילדה מסרב לעבור בדיקת DNA

לט, עובדת זרה מהפיליפינים המועמדת לגירוש, נכלאה בשבוע שעבר בידי הרשויות – יחד עם בתה בת השלוש. הבוקר (שני) הן שוחררו ממתקן המעצר שבו שהו בחיפה, וכעת מבקשת האם ממשרד הפנים לאפשר לה ולבתה להישאר בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סיפורה העצוב של לט החל לפני כחצי שנה, עם תפוגת אשרת השהייה שלה בישראל. בימים האחרונים היא עוכבה לתשאול בידי הרשויות, ולאחר שסירבה לשוב למולדתה הוכנסה למעצר – יחד עם בתה בת השלוש.

"זה מעשה בלתי יתואר שלא ייסלח", אומר פרקליטן של השתיים, עו"ד אפרים דמרי. "מדובר בילדה ישראלית לכל דבר ועניין. הילדה נולדה לאב בעל תעודת זהות ישראלית, ולכן כל הזכויות שלה כישראלית מוקנות לה על פי חוק".

לטענת האם, למרות שאבי הילדה ישראלי, הוא מתכחש לקיומה ולא מוכן להכיר בה. בסוגיה הזו מתנהל בימים אלו מאבק משפטי, שבמסגרתו נתבקשה המדינה להותיר את הילדה ואת האם בישראל עד לביצוע בדיקת DNA לאב.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "בשנת 2010 התקבלה על ידי ממשלת ישראל החלטה ייחודית וחד פעמית להסדרת מעמדם של ילדי שוהים בלתי חוקיים. המעמד הוסדר למאות מהילדים, ואולם חלקם לא עמדו בקריטריונים. הרשות אינה ממהרת לעכב שוהות בלתי חוקיות עם ילדים, אולם כשיש לעכבן זה נעשה במלוא הרגישות".