עמנואל רוזן יצא לחופשה מערוץ 10

עיתונאי חדשות 10 עמנואל רוזן הודיע למנכ"ל החברה על יציאתו לחופשה, בעקבות חשיפה של עיתון "הארץ" על יותר מעשר נשות תקשורת שהתלוננו כי הטריד אותן. בהודעה שפרסם רוזן נכתב: "מתנהל נגדי מסע הכפשות אנונימי. הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות"

יצא לחופשה. עמנואל רוזן (יח"צ)

העיתונאי עמנואל רוזן הכריז היום על יציאה לחופשה, בעקבות פרסום בעיתון "הארץ", שחשף עדויות של יותר מעשר נשים שעבדו לצידו וסיפרו על התנהגות בלתי הולמת, חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העיתונאי עמנואל רוזן יצא לחופשה מחדשות 10 עד לבירור העדויות שהתפרסמו בעניינו היום", נמסר בהודעה מטעם ערוץ 10. "את החלטתו מסר רוזן למנכ"ל חדשות 10 בתום שיחה בין השניים. חדשות 10 תפעל בעניין זה על פי הוראות הדין ככתבן וכלשונן".

רוזן: "חרושת שמועות והשמצות"

בהמשך פרסם רוזן הודעה ובה הוא שוטח את גרסתו: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'. בשנים האלה לא הייתה כמעט אישה אחת שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה".

"עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם", מסר רוזן. "הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו".

לסיום כתב רוזן: "היום אחר הצהריים הודעתי למנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 גולן יוכפז, על החלטתי לצאת לחופשה מהעבודה בערוץ עד אשר יסתיים תהליך הבדיקה היסודי - ותוסר העננה. אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".

"הטרדה מינית לא תתקבל בסלחנות"

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית קרא הערב לחדשות 10 "לקיים הליך משמעותי ויסודי לבדיקת הטענות, להסקת המסקנות ולהעברת מסר ברור כי הטרדה מינית לא תתקבל בסלחנות".

"לנוכח ריבוי השמועות והיקפן, אסור היה למעסיקיו של רוזן להמתין, אלא לנקוט גישה פאו-אקטיבית לבירור יזום של השמועות", אמרה מנכ"לית האיגוד, אורית סוליציאנו. "בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת בכמות הפניות למרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית שדיווחו על פגיעה מינית במקום העבודה. רק בשנה האחרונה 32% מהפניות של נשים בוגרות שהגיעו למרכזי הסיוע דיווחו על פגיעה מינית שהתרחשה במקום העבודה".

"הטריד קשות בטלפון"

בין העדויות שפורסמו ב"הארץ" הייתה עדותה של של ד', עיתונאית: "זה היה לפני ארבע שנים בערך. עבדתי איתו אז באחד מכלי התקשורת. הוא התחיל לשלוח לי ערמות של אס-אמ-אסים מאוד פלרטטנים וגסים בשעות לא סבירות כמו שתיים או שלוש בלילה. פעם אחת הוא טס מטעם כלי התקשורת בו עבד ושאל אם אני רוצה להצטרף. זה היה מאוד מפתה, אבל הוא אמר שאני אקבל את העבודה רק אם אשאר איתו עוד כמה ימים שם. אחרי זה היה סמיילי. לא נסעתי".

ו', אשת תקשורת נוספת, סיפרה על שינוי דרסטי בהתנהגותו של רוזן אחרי שסירבה לחיזוריו. היכרותה עמו החלה כשהגיעה להתארח בתוכנית הרדיו שהגיש עד לפני שש שנים. "סיימתי את התוכנית והלכתי, לא נתתי לו מספר טלפון ולא דיברתי אתו על שום דבר אישי. הוא התחיל להטריד אותי קשות בטלפון. המון שיחות שבהן הוא מבקש להיפגש אתי לבד".

"השיא היה שהוא הגיע אלי הביתה בלי שהזמנתי אותו", סיפרה. "פתאום דפק לי בדלת. בנאדם שאת לא מכירה כמעט בכלל מגיע אליך הביתה בלי להודיע בלי כלום". לדבריה, לאחר שסירבה לו באופן תקיף, "הוא הפסיק לדבר איתי. הוא לא היה אומר לי שלום כשהייתי עוברת במסדרונות של הערוץ שבו עבד".