ארד לג'רבי באליפות אירופה בג'ודו

הג'ודוקא הישראלית ירדן ג'רבי זכתה במדליית הארד באליפות אירופה (עד משקל 63 ק"ג) והשלימה הישג כפול למשלחת הישראלית, לאחר שאתמול זכה גם טומי ארשנסקי במדליית הארד. שרת הספורט לבנת: "גאה על ההישג יוצא הדופן". ג'רבי זכתה בשנה שעברה במדליית הכסף, אך הפסידה את הכרטיס לאולימפיאדת לונדון לאליס שלזינגר

ג'רבי בקרב הראשון בבית הניחומים, היום (AP)

הישג גדול לג'ודוקא הישראלית ירדן ג'רבי באליפות אירופה המתקיימת בבודפשט: ג'רבי, שהפסידה בשלב רבע הגמר, הצליחה לזכות במדליית הארד (עד משקל 63 ק"ג) דרך בית הניחומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשמינית הגמר ניצחה ג'רבי את ולנטינה גיורגיס מאיטליה באיפון. ברבע הגמר הפסידה לטינה טרסנק מסלובניה, אבל מיהרה להתאושש וניצחה בבית הניחומים את ההונגרית סבינה גרצ'ק. בקרב על מדליית הארד ניצחה ג'רבי את אדוויגה גוונד מאיטליה.

שרת הספורט לימור לבנת שוחחה עם ג'רבי לאחר הזכייה במדליה. "זוהי בשורה טובה מאוד שמתקבלת לפני כניסת השבת", אמרה לבנת. "אני שולחת לך חיבוק גדול וגאה בך על ההישג יוצא הדופן. זהו שבוע שני ברציפות שספורטאים ישראלים מגיעים להישגים מצוינים ברמות הגבוהות ביותר".

"ג'רבי ספורטאית על"

גם יו"ר הוועד האולימפי יגאל גרמי בירך היום על ניצחונה של ג'רבי: "ירדן היא דוגמה יוצאת דופן לכוח רצון וחוסן נפשי. העובדה שלא הצליחה להשיג את הכרטיס ללונדון דרבנה אותה והחדירה בה מוטיבציה גבוהה ביותר. היא ממשיכה בדרך האולימפית שלה עם הפנים לריו 2016 ומתגלה כספורטאית על".

מדליית הארד של ג'רבי היא המדליה הישראלית השנייה באליפות אירופה בג'ודו, לאחר שאתמול זכה גם הג'ודוקא טומי ארשנסקי במדליית ארד. באליפות בשנה שעברה זכתה ג'רבי במדליית הכסף, אך לא התחרתה באולימפיאדת לונדון מאחר שהפסידה את הכרטיס לאליס שלזינגר.

בעקבות ההישג תקבל ג'רבי מענק מיוחד של 25 אלף שקלים מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט ומועצת ההימורים. את הפרס תחלוק ג'רבי עם מאמנה האישי, שני הרשקו.