יום הולדת שלוש לאדל ביטון: "כל יום זה נס"

כחודש וחצי לאחר שנפגעה בפיגוע יידוי האבנים בשומרון, חוגגת היום הפעוטה שנפצעה אנושות שלוש שנים להיוולדה, כשבני משפחתה אינם משים ממיטתה שבבית החולים שניידר. אביה: "זה חלום בלהות שאינו נגמר"

כשהיא מחוסרת הכרה ומוקפת בבני משפחה במיטתה בבית החולים לילדים שניידר, חוגגת היום אדל ביטון, שנפגעה מיידוי אבנים לעבר מכוניתה של אמה סמוך לאריאל שבשומרון  - יום הולדת שלוש. אביה, רפי, סיפר על תחושותיו ביום הזה, חודש וחצי אחרי התאונה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל יום זה נס", אמר רפי. "היא יצאה בחיים כשלא נתנו לה הרבה סיכוי. כעת המאבק מתרכז באיכות חייה. הערכות הרופאים מאוד פסימיות ואנחנו נעזרים בהרבה אמונה. גם אם זה יהיה מאבק ארוך ומתיש - אנחנו נצא ממנו בריאים ושלמים".

רפי ציין כי הוא ואשתו אדווה, לא זזים ממיטתה של אדל. "אנחנו נמצאים לידה 24 שעות והיא מגיבה אלינו לכל מיני גירויים שאנחנו יוצרים סביבה", סיפר. "היא בסוג של הכרה חלקית. זה חלום בלהות שאינו נגמר ואני לא מאחל לאף אחד לעבור את זה. מדובר במלחמה יום יומית ובמבחן אמונה קשה".

שב"כ עצר מבצעי הפיגוע

זמן קצר לאחר פיגוע יידוי האבנים שבו נפצעה אדל ביטון, נעצרו מבצעיו בפעילות של שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל, מחוז ש"י וצה"ל. נוסף לפעוטה, נפצעו נפצעו שבעה אזרחים ישראלים נוספים. החשודים - חמישה צעירים כבני 16-17 מהכפר חארס, שהודו בחקירתם במעורבות במעשה, שכלל זריקות אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש חוצה שומרון בסמוך לכפרם.