קמפיין חדש בבתי הקולנוע: קדימון לסרט שלא צולם

"שתיקת הגברים", טריילר מסקרן לסרט פעולה ישראלי חדש, רץ בקולנוע כבר שבוע. מודעות נתלו ברחבי הארץ, אתר אינטרנט מושקע הושק, הכל כדי לקדם את הסרט שלא ייצא אף פעם. הסרטון צולם כדי לקדם מודעות לתקיפה מינית בקרב גברים

הצופים שהגיעו השבוע לבתי הקולנוע צפו לפני הקרנת סרטם בטריילר לסרט אקשן ישראלי חדש שאמור לצאת בקרוב בשם "שתיקת הגברים". למרות הטריילר המרשים, הפוסטרים שנתלו ברחבי העיר ואתר האינטרנט המושקע - הסרט לא יופק לעולם. מדובר בקמפיין ייחודי, יוזמה של סטודנטים לתקשורת במכללה למינהל, שמטרתו להעלות את המודעות לקו סיוע לגברים שהותקפו מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברים ומשפחה שואלים אותי מה זה הסרט הזה ומתי הוא כבר יוצא", מספר זוהר ליבה, "בסביבה שלי כל הזמן שואלים 'איך אתה לא מספר על הסרט?'", אומר במאי הטריילר, רועי ורנר, "לקחנו את הרעיון של מישהו שהוא כאילו סוכן מוסד שהוא 'גבר-גבר' שחווה הטרדה מינית ובעצם זה יכול לקרות לכולם, זה לא אומר עליך כגבר שום דבר".

החל מאתמול יתווספו לטריילר עשר שניות שיסבירו כי אחד מכל שישה גברים הותקף במהלך חייו וכי רובם שומרים על כך בסוד. "בסופו של דבר גברים שנפגעו מינית, לא משנה אם זה בילדותם או בבגרותם יש להם קושי מאוד מאוד גדול לתקשר ולבקש סיוע", מסביר ערן האן, רכז קו הסיוע לגברים נפגעי תקיפה מינית. רק 1,500 גברים פונים במהלך השנה לקו הסיוע, מספר קטן בהרבה ממספר הנפגעים במציאות. במוקד הסיוע מקווים שבעזרת הקמפיין החדש שתיקת הגברים - תישבר.