בשל חשש מחילול שבת: ל"ג בעומר נדחה

הרבנים הראשיים לישראל פרסמו הודעה שלפיה הוחלט להעביר את מנהג הדלקת המדורות ממוצאי שבת - לערב יום ראשון, וזאת כדי שלא להדליק אש בשבת ולחללה. החופש: בימים ראשון ושני

ל"ג בעומר נדחה ביממה. ארכיון (חדשות 2)

בשל חשש מחילול שבת, החליטו הרבנים הראשיים לישראל ומועצת הרבנות הראשית לדחות את מדורות ל"ג בעומר ממוצאי שבת ליום ראשון בערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לקיים את מנהג ההדלקה לכבוד התנא ר' שמעון בר יוחאי, זכותו תגן עלינו ועל כל עם ישראל, ביום ראשון אחר הצהריים וזאת כדי להימנע מכל חשש של חילול שבת", לשון ההודעה שפרסמה הלילה הרבנות הראשית. עוד צוין, כי גם המדורה המסורתית בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון תודלק על ידי הרב הראשי שלמה עמאר ביום ראשון לפנות ערב. 

עוד לפני תחילת שנת הלימודים פנה הרב הראשי עמאר לשר החינוך דאז, גדעון סער, וביקש ממנו לקיים יום חופש השנה ביום שני שאחרי ל"ג בעומר, כדי לאפשר לתלמידים להתאושש ממדורות הלילה. שר החינוך נענה לבקשה, ונקבע יום חופשה נוסף ביום שני הקרוב, בנוסף ליום החופש בראשון. יום החופש הנוסף הוא גם הזדמנות למשרד להחזיר למורים את יום החופשה שנלקח מהם עם קיצור החופש הגדול.

רבים מהתלמידים, בכל מקרה, כבר נערכים שבועות ארוכים לחג. הקרשים נאספים ונערמים, ודחיית המדורות ביום רק תספק להם קצת יותר זמן להתארגן.