הבית היהודי לש"ס: "נטרפד הארכת כהונת הרב עמאר"

המרוץ לרבנות הראשית הולך ומתחמם. בבית היהודי מאיימים על ש"ס בהכשלת המהלך להארכת כהונתו של הרב הראשי הספרדי לישראל אם אלו לא יתמכו בתיקון החוק שיאפשר את הרצת הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב האשכנזי, כך דווח ב"מעריב". הבית היהודי: "לא נתונים לחסדיהם של אנשי ש"ס"

הבית היהודי: נטרפד הארכת כהונת עמאר, ארכ (רויטרס)

הקרב על כסאות הרבנים הראשיים הולך ומתחמם. ב"מעריב" דווח כי סיעת הבית היהודי הציבה אולטימטום לש"ס, לפיו לא תתמוך בהארכת כהונתו של הרב הספרדי הראשי שלמה עמאר, אם אלו לא יתמכו ב"חוק אריאל" שיאפשר לרב יעקב אריאל להתמודד על תפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחרונה פורסם, כי סיעת הבית היהודי התומכת במועמדותו של הרב אריאל לתפקיד, נתקלה במכשול: חוק הרבנים הראשיים אינו מאפשר לרבנים שגילם עולה על 70 שנה להתמודד על התפקיד. בתוך כך, מנסים גורמים במפלגה לקדם יוזמה לתיקון החוק שתאפשר לרב בן ה-76 להתמודד על התפקיד.

בתוך כך אנשי הבית היהודי העבירו לידי גורמים בש"ס הצעה לפיה יתמכו בשינוי החוק בתמורה לתמיכתם בהארכת כהונתו של הרב הספרדי הראשי המכהן, שלמה עמאר. אולם לאחרונה התברר כי ההצעה לעסקת החבילה הפכה לאיום, וכי בבית היהודי מתכוונים להציב מועמדים משלהם לתפקיד הרב הספרדי, אם ש"ס לא תיעתר לבקשתם.

"הבית היהודי אינה נתונה לחסדיהם של אנשי ש"ס. האחריות הציבורית שלנו מחייבת אותנו לחשוב גם על אופציות נוספות ולא להמתין להם לזמן בלתי מוגבל", אמרו בבית היהודי.

ש"ס: הבית היהודי צריך לעבוד מולנו

בש"ס לא ממהרים להשיב להצעות הבית היהודי. במפלגה, בה הצטבר זעם רב עוד מימי המגעים הקואליציוניים על אנשי הבית היהודי לא מתלהבים מהדיל. בנוסף, גורמים בש"ס טוענים כי בבית היהודי טעו כשפנו ישירות אל הרב עמאר ולא החלו בקיום מו"מ ישיר בעניין מול אנשי המפלגה.

"בבית היהודי צריכים להבין שהרב עמאר הוא אמנם דמות מוערכת ויש תמיכה רבה במעמדו, אך יחד עם זאת המפלגה לא יכולה לוותר על אינטרסים אחרים שלה ולכן היא צריכה לנהל את המו"מ בעצמה ולא דרך לשכת הרב הראשי הספרדי לישראל", הגיבו בש"ס.