ביום שאחרי: קפטן מכבי ת"א משחזר

אחרי עשר שנים שחונות, ומאות מיליוני שקלים שירדו לטימיון הפרויקט הבינלאומי של מכבי תל אביב רשם אמש את ההישג שאוהדי הקבוצה הצהובה דורשים בכל שנה - אליפות. רגע השיא היה כשהבן של הזמר הכוכב של שנות השישים הניף את צלחת האליפות לעיני יותר משלושים אלף אוהדים. אז מי אתה שרן ייני?

אחרי עשר שנים שוב חזרו החיוכים לפניהם של אנשי מכבי תל אביב אמש - יש אליפות! אחד מהסמלים של התואר הזה הוא הקפטן שרן ייני. "להיות במכבי ת"א בלי לזכות בתואר זה הדבר הנורא ביותר שיכול להיות", הוא אומר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשאתה פתאום זוכה בזה, גם אחרי שמונה שנים ההרגשה מדהימה", הוא משחזר את רגע השיא אמש בו הניף את הצלחת אמש. הבוקר הוא כבר יכול כמעט בפעם הראשונה השנה לפתוח את מדור הספורט ולראות את התמונות מאצטדיון רמת גן: "פששש מדהים. את האמת לא ראיתי את התמונה הזאת, איך השמפניה באוויר זה נחמד".

ייני הוא ממש לא הכדורגלן הטיפוסי. הוא בן 26, נולד וגדל בצפון תל אביב, סטודנט לפסיכולוגיה ויתחתן בקיץ הקרוב במזל טוב. אבא שלו הוא הזמר ליאור ייני חבר בלהקת התרנגולים בשנות ה-60.

האב ליאור ייני, ארכיון (אתר הבימה)

לשאלה האם הוא מרגיש שהרקע שלו שונה משאר השחקנים אומר הקפטן הצעיר: "במה הוא שונה? כולנו התחלנו לשחק בגיל שש". היום, עשרים שנה אחרי, הוא כבר בעל תואר ראשון בעולם הכדורגל. בקיץ יהיה לו גם תואר ראשון אקדמי. "אני מאוד נהנה, זה מאוד מעניין - אני גם חושב על העתיד שאחרי הכדורגל. ככה אוכל להיות פסיכולוג ספורט ולעבוד אולי במכבי תל אביב..."

הבוקר הקליטו האוהדים את שיר האליפות לא עם אביו של הקפטן אלא עם הזמר קובי פרץ. "מרגיש את זה צהוב עולה - מכבי תל אביב אלופה", "מכור אלייך מילדות זה בדם עד שאמות" אלה רק חלק ממילות השיר.