השביתה נגמרה: הישראלים חוזרים הביתה

אלפי ישראלים שנתקעו בחו"ל במשך 24-48 שעות, בעקבות השביתה, שבו החל משעות הלילה ארצה. בין השבים גם קבוצה של כ-50 רקדניות שנחתה בישראל אחרי עיכוב של יומיים באמסטרדם. באולם קבלת הפנים נצפתה שמחה רבה, אך גם תסכול מהתנהלותה של חברת התעופה הלאומית. מנהל להקת הרקדניות: "אל-על מדברים יפה, אבל הכל קשקוש"

חברות התעופה הישראליות חידשו כבר במהלך הלילה את פעילותן, לאחר שאמש הוחלט על סיום השביתה, ובנתב"ג החל מרתון של טיסות ממריאות. אבל סיום השביתה היווה בשורה משמחת לא פחות עבור ישראלים רבים שנתקעו בחו"ל ורק היום הצליחו לשוב ארצה, אחרי עיכוב של 24-48 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הישראלים שנתקעו בחו"ל גם קבוצה של רקדניות מהוד השרון, שנחתה היום בנתב"ג אחרי המתנה של יומיים באמסטרדם. "נחתנו בשלום עם קבוצה של 47 בני אדם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנהל הלהקה.

"זה לא היה פשוט, הבנות היו קצת בהיסטריה אבל דאגנו להן לכל מה שצריך. עם זאת, זה היה כרוך בעלויות גדולות מאוד. הארגון שלנו לקה בחסר כי לא היינו מוכנים לאירוע כזה", הוסיף ותיאר את הקשיים: "לא היו חדרים באכסניה ונאלצנו להתפצל. טוב שאנחנו בארץ והילדות פה וההורים מאושרים". מנהל הלהקה הביע ביקורת על התנהלות אל-על, שלדבריו לא יצרה עמו קשר בנוגע לאפשרות של פיצויים: "היום הם דיברו מאוד יפה, אבל הכל קשקוש".

"היה טיול ממש כיף, אבל בסוף ישבנו כל היום בשדה התעופה בגלל אל-על", סיפרה מאי כהן, אחת הרקדניות בקבוצה. "כל הזמן שינו לנו את שעות הטיסה, אבל סך הכל זאת הייתה חוויה ומאוד נהניתי", סיכמה.

בין הנוסעים שנחתו היום בנתב"ג גם סיגל מתל מונד, שחזרה עם בעלה מטיול באתונה בטיסת אל-על. "היינו אמורים לחזור אתמול אבל בעקבות השביתה נאלצנו להישאר עוד לילה ביוון", אמרה. "אף אחד לא דיבר איתנו בנוגע למה הלאה, פיצויים או התנהלות מולנו באופן כללי, למרות שהם מאוד נחמדים איתנו".

מחברת אל על נמסר בתגובה כי "החברה פעלה מול ההסתדרות במשך כל יום א' להפעיל טיסה מיוחדת כדי להחזיר את הקבוצה לארץ בהקדם. לכשהתקבל האישור הוציאה אל על מטוס מיוחד כדי להחזיר את בנות להקת המחול כולל אישור למימון לינה בלילה השני".

הסכם "שמיים פתוחים" - סיקור נרחב:

ההסכם אושר, השביתה תחריף?

עובדי התעופה מפגינים: "לא להסכם"

עובדי התעופה ישבתו בגלל הסכם "שמיים פתוחים"

ההסתדרות מתנגדת להסכם "שמיים פתוחים"

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

צפו: עימות בין שר התחבורה ליו"ר ועד עובדי אל-על

השר כץ: לא ניכנע לאיומי ההשבתה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

אמורים לטוס לאילת? קחו את הרכב

לא רק אנחנו: לופטהנזה משביתה טיסות

כץ: חברות התעופה צריכות להתייעל

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

עתירה לביה"ד לעבודה לסיים את השביתה

סדק בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

אלפי ישראלים תקועים בחו"ל: "לא דואגים לנוסעים, אנו שוקלים תביעה"

לפיד: משבר מיותר, נסייע לחברות

סוף לשביתה: הצדדים הגיעו להסכם

נתב"ג: מרתון טיסות ממריאות