נתב"ג: מרתון טיסות ממריאות

השביתה הסתיימה, וכעת חברות התעופה הישראליות מתחילות לנסות לצמצם את הפערים שיצרה. 20 טיסות ישראליות ממריאות הבוקר מנתב"ג. החברות ממליצות להתעדכן מראש בזמנים ולהגיע לנמל 4 שעות לפני ההמראה

חברות התעופה הישראליות חידשו במהלך הלילה את פעילותן, לאחר שאמש הושגה הסכמה בין החברות למשרד האוצר על סיום השביתה. ייקח עוד מספר ימים עד שלוח הטיסות יחזור לשגרה, ועד ש-15 אלף הנוסעים שנשארו בארץ או נתקעו בחו"ל, יגיעו ליעדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, לאחר ההודעה על סיום השביתה המריאו שש טיסות של אל על וישראייר. החל משעה 5:00 חזרה גם חברת ארקיע לפעילות סדירה, עם כ-20 טיסות של חברות התעופה הישראליות שימריאו במהלך הבוקר מנמל התעופה בן גוריון, ועליהן כ-2,800 נוסעים.

ברשות שדות התעופה נערכו לפתיחת השמיים הבוקר עם צוותים מתוגברים, אך עדיין יש מספר טיסות שבוטלו לחלוטין או שיש עיכוב בשעת ההמראה שלהן. חברות התעופה ממליצות להתעדכן טרם ההגעה לשדה על מצב הטיסה, ובכל אופן להגיע לנתב"ג כארבע שעות לפני ההמראה.

ניסיון להגביר את קצב הטיסות, ארכיון (AP)

הפשרה: 85 מיליון שקלים למימון הוצאות האבטחה

על פי ההסכם שנחתם אתמול והביא לסיום השביתה, המדינה תממן 97.5% מהוצאות האבטחה של חברות התעופה, כ-85 מיליון שקלים. בתמורה לשיפוי הכמעט-מלא של הוצאות הביטחון, החברות הישראליות יידרשו לצעדי התייעלות - כנראה פיטורי עובדי ביטחון.

הנושאים שנותרו שנויים במחלוקת, יידונו בוועדה משותפת וייחתמו בנפרד. מנכ"ל אל על אליעזר שקדי אמר בתום הדיונים כי ההסכם "הוגן, ראוי ונותן מענה לחברות באופן מעורר הערכה. נעשה הכל כדי להשלים את הטיסות מהארץ לחו"ל ומחו"ל לארץ. אנו עובדים על לוחות הזמנים והטיסות מכל רחבי העולם".

אתמול הבהיר שר האוצר יאיר לפיד כי הסכם "השמיים הפתוחים" הוא עובדה מוגמרת וכי לא ניתן יהיה לחזור מהחלטת הממשלה לאשרו. "זה הסכם טוב ונכון לאזרחי ישראל, לכלכלה ולתיירות. השביתה הזאת הייתה מיותרת מתחילתה", אמר לפיד.

הסכם "שמיים פתוחים" - סיקור נרחב:

ההסכם אושר, השביתה תחריף?

עובדי התעופה מפגינים: "לא להסכם"

עובדי התעופה ישבתו בגלל הסכם "שמיים פתוחים"

ההסתדרות מתנגדת להסכם "שמיים פתוחים"

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

צפו: עימות בין שר התחבורה ליו"ר ועד עובדי אל-על

השר כץ: לא ניכנע לאיומי ההשבתה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

אמורים לטוס לאילת? קחו את הרכב

לא רק אנחנו: לופטהנזה משביתה טיסות

כץ: חברות התעופה צריכות להתייעל

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

עתירה לביה"ד לעבודה לסיים את השביתה

סדק בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

אלפי ישראלים תקועים בחו"ל: "לא דואגים לנוסעים, אנו שוקלים תביעה"

לפיד: משבר מיותר, נסייע לחברות

סוף לשביתה: הצדדים הגיעו להסכם