ארקיע במכתב לשרים: "הביאו לסיום השביתה"

בחברת התעופה קוראים לממשלה לכנס בדחיפות את הצוות הבין-משרדי לטיפול בהסכם "השמיים הפתוחים" ולדון בצעדים לסיום המשבר. "השביתה גורמת נזקים כלכליים", הסביר מנכ"ל ארקיע במכתב ששלח לשרי האוצר והתחבורה ולהסתדרות. בארקיע ביקשו גם להצטרף לדיון הערב בהוצאת צווי המניעה לשובתים

"לסיים במהירות את השביתה". נתב"ג (רויטרס)

ארקיע נגד השביתה של עובדיה: מנכ"ל חברת התעופה גדי טפר שלח היום מכתב לשר התחבורה ישראל כץ, שר האוצר יאיר לפיד ומנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר וקרא להם לכנס ישיבה דחופה ולדון בצעדים לסיום השביתה. "השביתה גורמת לנזקים כלכליים", כתב טפר. "צריך להביא לסיומה תוך הבטחת חוסנה של התעופה הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טפר ביקש משרי הממשלה להאיץ את פעולת הצוות הבין-משרדי שהוקם לשם הסרת החסמים המונעים את התחרות בענף התעופה. הצוות אמור להגיש את מסקנותיו בתוך 45 יום, ומנכ"ל ארקיע מבקש לכנס ישיבה בנושא כבר מחר.

"המטרה לבנות אמון הדדי בין הצדדים", הסביר מנכ"ל ארקיע במכתבו וביקש לכנס לפגישה את נציגי הממשלה, חברות התעופה ונציגי ההסתדרות. "צריך ללמוד את כוונות הצוות המיועד, ולנסות להביא לסיום מהיר של השביתה".

עיני. ארקיע תעמוד לצד ההסתדרות בבית הדי

"למצוא נוסחה ששני הצדדים יירדו מהעץ"

במקביל, פנתה חברת ארקיע לבית הדין הארצי לעבודה וביקשה להצטרף להסתדרות ולהגיב על הבקשה של התאחדות התעשיינים להוצאת צווי מניעה לשובתים. הנימוק לפנייה של ארקיע היה כי החברה היא המעבידה של השובתים וכי לכל הכרעה בסכסוך - השלכות ישירות עליה.

בית הדין צפוי לדון הערב בבקשה לצווי מניעה שהגישה אמש התאחדות התעשיינים. הבוקר הצטרפה לבקשה גם הנהלת רשות שדות התעופה. בהסתדרות מאמינים כי בית הדין בראשות השופטת נילי ארד יתמוך במאבק העובדים.

"אני לא רואה את בית הדין מזניח את העובדים. הוא ינסה למצוא נוסחה מנצחת כדי ששני הצדדים יירדו מהעץ, אנחנו לא מחפשים את השביתה אלא את הביטחון התעסוקתי", אמר לחדשות 2 באינטרנט אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. לדבריו, הממשלה הבינה מלכתחילה שיש בעייתיות ולכן הקימה ועדת שרים שתבחן את הטענות.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

ישראלים שתקועים בחו"ל: "לא דואגים לנו"

סדקים בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"