לפיד על השביתה: "משבר מיותר, נסייע לחברות"

שר האוצר כינה את שביתת חברות התעופה הישראליות "מיותרת" ואמר כי "'שמים פתוחים' הם עובדה מוגמרת, זהו הסכם טוב ונכון לאזרחי ישראל". לפיד הורה לצוותים במשרדו לגבש פתרון שיסייע לחברות - בעיקר בנושא עלויות האבטחה

בדרך לפתרון המשבר? (חדשות 2)

שר האוצר יאיר לפיד מבהיר היום כי לא ניתן יהיה לחזור מהחלטת הממשלה לאשר את הסכם "השמיים הפתוחים", שנגדו מוחות חברות התעופה הישראליות ומשביתות את הטיסות. "ההסכם הוא עובדה מוגמרת, זה הסכם טוב ונכון לאזרחי ישראל, לכלכלה ולתיירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד אמר כי הוא מודע לקשיים של חברות התעופה הישראליות ובשל כך הורה לצוותים המקצועיים במשרדו להביא לפתרון שייסע לחברות התעופה במציאות המתחדשת. "השביתה הזאת היתה מיותרת מתחילתה", הדגיש לפיד, "והיא מיותרת גם כעת".

"נסייע לחברות", לפיד (רויטרס)

בית הדין יתערב בשביתה?

לדברי השר לפיד, "יש להתייחס לבעיות המיוחדות של החברות הישראליות, הנובעות בעיקר מצרכי האבטחה היחודיים שיש להן, ואותן ניתן לפתור".

את הדברים אמר לפיד על רקע יומה השני של השביתה שבה פתחו אתמול חברות התעופה הישראליות בעקבות אישור ההסכם מעורר המחלוקת. בית הדין הארצי לעבודה ידון הערב בעתירה שהִגישה התאחדות התעשיינים נגד כוונת ההסתדרות להשבית ממחר בבוקר את כל נמל התעופה בן גוריון.

הנוסעים נותרו מתוסכלים (חדשות 2)

"למצוא נוסחה מנצחת כדי ששני הצדדים יירדו מהעץ"

"אני לא רואה את בית הדין מזניח את העובדים. הוא ינסה למצוא נוסחה מנצחת כדי ששני הצדדים יירדו מהעץ, אנחנו לא מחפשים את השביתה אלא את הביטחון התעסוקתי", אמר לחדשות 2 באינטרנט אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. לדבריו, הממשלה הבינה מלכתחילה שיש בעייתיות ולכן הקימה ועדת שרים שתבחן את הטענות.

"הפתרון יכול להיות בבית הדין, המאבק הזה פוגע גם בחברות וגם בעובדים", הוסיף אדרי, ששלל כי יש קשר בין התקציב לאישור הסכם "השמיים הפתוחים": "הממשלה התחילה ברגל שמאל והיו צריכים לחשוב פעמיים", אמר. "אנו צריכים תעופה כחול לבן, אין לנו את הלוקסוס שלא תהיה לנו תעופה ישראלית".

"רוצים תחרות הוגנת", שקדי (חדשות 2)

בתגובה לדברי לפיד, אמר מנכ"ל אל-על אליעזר שקדי כי החברה מכבדת את החלטת הממשלה בנוגע להסכם. "אנו פנינו ופונים לממשלת ישראל על מנת שתפעל באופן מיידי להסדרת הנושאים השונים שיאפשרו תחרות הוגנת ושוויונית ובראשם השתתפות המדינה במלוא הוצאות הביטחון של חברות התעופה הישראליות", הבהיר שקדי.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

ישראלים שתקועים בחו"ל: "לא דואגים לנו"

סדקים בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"