בהסתדרות מקווים לקבל גיבוי למאבק: "בית הדין לא יזניח את העובדים"

למרות שהנהלת רשות שדות התעופה הצטרפה לבקשה להוציא צווי מניעה לעובדי חברות התעופה השובתים, בהסתדרות לא מתרגשים ומאמינים כי בית הדין יסייע למצוא פתרון: "ינסה למצוא נוסחה מנצחת כדי ששני הצדדים יירדו מהעץ". קבוצת סטודנטים מצרפת תקועה בנתב"ג כבר 24 שעות: "איך נשלם?"

בית הדין הארצי לעבודה בירושלים ידון הערב בבקשת התאחדות התעשיינים להוציא צווי מניעה לשביתת עובדי חברות התעופה, והבוקר הצטרפה לבקשה גם הנהלת רשות שדות התעופה. בהסתדרות מאמינים כי בית הדין בראשות השופטת נילי ארד יתמוך במאבק העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא רואה את בית הדין מזניח את העובדים. הוא ינסה למצוא נוסחה מנצחת כדי ששני הצדדים יירדו מהעץ, אנחנו לא מחפשים את השביתה אלא את הביטחון התעסוקתי", אמר לחדשות 2 באינטרנט אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. לדבריו, הממשלה הבינה מלכתחילה שיש בעייתיות ולכן הקימה ועדת שרים שתבחן את הטענות.

"הפתרון יכול להיות בבית הדין, המאבק הזה פוגע גם בחברות וגם בעובדים", הוסיף אדרי, ששלל כי יש קשר בין התקציב לאישור הסכם "השמיים הפתוחים": "הממשלה התחילה ברגל שמאל והיו צריכים לחשוב פעמיים", אמר. "אנו צריכים תעופה כחול לבן, אין לנו את הלוקסוס שלא תהיה לנו תעופה ישראלית".

ישנים בנתב"ג. אמש (רויטרס)

"לסיים את הסכסוך לאלתר‎"

התאחדות התעשיינים הייתה הראשונה להרים את הכפפה, והגישה כבר אמש עתירה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, ובה דרישה להוצאת צו מניעה לעובדים שיאסור עליהם לשבות ולשבש את העבודה.

התעשיינים דורשים מבית הדין להורות להסתדרות שלא להשבית את פעילות עובדי רשות שדות התעופה מחר לפנות בוקר, כפי שהוחלט בישיבת ההסתדרות. "יש לקיים דיון דחוף עם יו"ר ההסתדרות, שר התחבורה ושר האוצר, על מנת לסיים את הסכסוך לאלתר‎", נכתב בהודעתם.

הצרפתים שנתקעו בארץ (חדשות 2)

הסטודנטים הצרפתים זועמים: "איך נשלם?"

קבוצת סטודנטים מצרפת שטיילו בארץ הגיעו לשדה התעופה אתמול ורק אז גילו שחברת ארקיע ביטלה את הטיסה לפריז. "אנו תקועים כאן כבר 24 שעות - אין לנו איפה לישון או לאכול - איך נשלם? אנחנו סטודנטים בלי הרבה כסף", סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט דיאן, אחת מהתיירות שהגיעה לישראל.

לדבריה, בחברה לא הציעו להם עזרה והם חסרי אונים. "אנחנו באנרכיה פה ולא נותנים לנו תשובות - זה בטח לא עושה תדמית טובה לחברה או בכלל למדינה".

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

ישראלים שתקועים בחו"ל: "לא דואגים לנו"

סדקים בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"