שמיים סגורים: יום שני לשביתת התעופה

הסכם שמיים פתוחים אושר בממשלה - והשמיים נותרים סגורים: שביתת התעופה הגדולה במחאה על ההסכם נכנסת הבוקר ליומה השני, שגם בו לא ימריאו טיסות חברות התעופה הישראליות. עם זאת, מספר מועט של טיסות אל-על וישראייר כן יצאו לדרכן. אלפי ישראלים עדיין תקועים בחו"ל ונותרו ללא מענה

לוח הטיסות מורה על ביטולים (עזרי עמרם)

שביתת התעופה נכנסת ליומה השני: גם היום לא ימריאו טיסות של חברות התעופה הישראליות במחאה על אישור הסכם "שמיים פתוחים". אלפי ישראלים צפויים להיפגע מהשביתה גם היום, בעוד אלפים אחרים עדיין תקועים בחו"ל ללא יכולת לשוב ארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הצהיר יו"ר ההסתדרות עופר עיני כי במידה ובמהלך היום לא יהיה שינוי בהסכם שאושר אתמול על ידי הממשלה ברוב גדול ולא ייפתח משא ומתן בנושא עם נציגי אל-על, ארקיע וישראייר, עובדי נמל התעופה בן-גוריון יצטרפו אף הם למאבק וישביתו את כלל הפעילות בנתב"ג החל ממחר בשעה 05:00 בבוקר למשך כ-4 שעות - צעד שעלול לפגוע גם בנוסעי החברות הזרות.

"אפשר לפתור את הבעיות. בואו ביחד נדאג ל-17 אלף עובדים בענף ונשמור על תעופה כחול-לבן", קרא אמש יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי. לדבריו, הפתרון היחיד הוא משא ומתן בין ההסתדרות לוועדי החברות.

למרות השביתה: מספר טיסות ימריאו בכל זאת

חלק מטיסות אל על וישראייר ימריאו (דניאל נחמיה)
משבר התעופה שבעקבותיו פרצה השביתה אמנם נראה רחוק מסיום, אולם החברות אל-על וישראייר הודיעו כי היום דווקא כן יופעלו חלק מטיסותיהן. מדובר בטיסות אל-על לניו יורק, מדריד ופריז, ובטיסת ישראייר לברלין. שאר הטיסות עדיין מושבתות.

חברת אל-על הודיעה כי טיסה 395 למדריד תמריא היום כצפוי, בשעה שש בבוקר. הטיסה תחזיר עימה נוסעים ממדריד לנתב"ג כטיסה 398 ותמריא משדה התעופה ברחאס בשעה 22:55 שעון מקומי. גם טיסה 423 לפריז תמריא מחר בשעה 17:00, ותחזיר נוסעים מנמל התעופה דה-גול כטיסה 424 בשעה 22:00, שעון מקומי.

טיסת הדגל של אל-על, טיסה 001 לנמל התעופה קנדי בניו יורק תמריא כסדרה בשעה 23:30. גם אמש המריאה הטיסה כרגיל. מדובר בטיסה המבוקשת ביותר של אל-על, המופעלת מדי לילה במטוס הגדול ביותר שברשות החברה - בואינג 747-400.

במקביל, מנכ"ל "אל על" אליעזר שקדי הודיע כי החברה תחזיר את הכסף לנוסעים שטיסותיהם בוטלו. עם זאת, רבים מהנוסעים שרכשו חבילות נופש, הזמינו מלונות והשכירו רכב, לא יקבלו פיצוי.

התאחדות התעשיינים עתרה לבית הדין לעבודה נגד השביתה

עובדי נתב"ג יצטרפו לשביתה? עיני (חדשות 2)
עם כניסתה של השביתה ליומה השני, לא נראה פיתרון באופק. התאחדות התעשיינים הגישה אמש עתירה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, בה דרישה להוצאת צו לעובדים שיאסור עליהם לשבות ולשבש את העבודה.

כמו כן, התעשיינים דורשים מבית הדין להורות להסתדרות שלא להשבית את פעילות עובדי רשות שדות התעופה מחר לפנות בוקר, כפי שהוחלט בישיבת ההסתדרות. "יש לקיים דיון דחוף עם יו"ר ההסתדרות, שר התחבורה ושר האוצר, על מנת לסיים את הסכסוך לאלתר‎", נכתב בהודעתם.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

סדקים בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה מחר את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

הנוסעים תקועים: "שקדי וכץ נלחמים על חשבוננו"