סדקים בשביתה? אל-על תפעיל 3 טיסות

חברת אל-על הודיעה כי תפעיל למרות השביתה שלוש מטיסותיה: לניו יורק, פריז ומדריד. בשלוש הערים הללו המטוס יחזיר עימו נוסעים שממתינים לחזור לארץ. ישראייר הודיעה כי תפעיל טיסה אחת לברלין. עם זאת, המשבר רחוק מסיום, ובענף התעופה מתכוננים להשבתה מוחלטת של נתב"ג ביום שלישי

מטוס אל-על, ארכיון (חדשות 2)

למרות שמשבר "שמיים פתוחים" נראה רחוק מסיום, גם חברת אל-על וגם חברת ישראייר יפעילו חלק מטיסותיהן היום. מדובר בטיסות אל-על לניו יורק, מדריד ופריז, ובטיסת ישראייר לברלין. שאר הטיסות עדיין מושבתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת אל-על הודיעה כי טיסה 395 למדריד תמריא היום כצפוי, בשעה שש בבוקר. הטיסה תחזיר עימה נוסעים ממדריד לנתב"ג כטיסה 398 ותמריא משדה התעופה ברחאס בשעה 22:55 שעון מקומי. גם טיסה 423 לפריז תמריא מחר בשעה 17:00, ותחזיר נוסעים מנמל התעופה דה-גול כטיסה 424 בשעה 22:00, שעון מקומי.

טיסת הדגל של אל-על, טיסה 001 לנמל התעופה קנדי בניו יורק תמריא כסדרה בשעה 23:30. גם אמש המריאה הטיסה כרגיל. מדובר בטיסה המבוקשת ביותר של אל-על, המופעלת מדי לילה במטוס הגדול ביותר שברשות החברה - בואינג 747-400.

שביתה גם בלופטהנזה

חברת ישראייר הודיעה כי טיסת שכר תופעל מחר לברלין בשעה 13:00 לטובת נוסעי החברה, ככל הנראה יושכר מטוס של חברה זרה לצורך ביצוע הטיסה. עם זאת, טיסותיה האחרות של החברה כולל הטיסות לאילת לא יופעלו. במקביל לשביתה בישראל, שביתה בגרמניה תוביל לכך שגם טיסות לופטהנזה לישראל ומישראל לא ימריאו היום לדרכן.

עם כניסתה של השביתה ליומה השני לא נראה פיתרון באופק. התאחדות התעשיינים הגישה אמש עתירה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, בה דרישה להוצאת צו לעובדים שיאסור עליהם לשבות ולשבש את העבודה. כמו כן, התעשיינים דורשים מבית הדין להורות להסתדרות שלא להשבית את פעילות עובדי רשות שדות התעופה ביום שלישי הקרוב לפנות בוקר, כפי שהוחלט בישיבת ההסתדרות. "יש לקיים דיון דחוף עם יו"ר ההסתדרות, שר התחבורה ושר האוצר, על מנת לסיים את הסכסוך לאלתר‎", נכתב בהודעתם.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה מחר את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

הנוסעים תקועים: "שקדי וכץ נלחמים על חשבוננו"