שר התחבורה נגד ההסתדרות: "התערבות חמורה"

אלפי נוסעים בארץ ובחו"ל תקועים בנמלי התעופה, אך ההסתדרות עדיין איתנה להמשיך את השביתה. "אין סיכוי לשנות את ההסכם, תמיכת ההסתדרות בחברות - חמורה", הבהיר כץ. בהסתדרות האשימו שמדובר במהלך מתוכנן של נתניהו והשר: "עד שלא נכאיב לא ישמעו אותנו". "אל על" תחזיר את הכסף לנוסעים

שר התחבורה ישראל כץ שהוביל בשנים האחרונות את מהלך "השמיים הפתוחים", תוקף הערב בחריפות את הסתדרות העובדים ואת העומד בראשה. בריאיון במהדורה המרכזית כינה השר את החסות שנותנת ההסתדרות לשביתה - "חמורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל יכולה לקבל החלטות ואין גוף שימנע את זה. אנחנו באים להיטיב עם הציבור וחברות התעופה צריכות להתייעל. מה יוצא להן מהשביתה? חוץ מסבל לנוסעים, אין שום סיכוי לשנות את ההסכם", הצהיר כץ בפתח דבריו. באשר לטענות על חוסר הידברות וקריאה למשא ומתן, הוא אמר כי במשרד התחבורה מוכנים לשוחח עם חברות התעופה על ההשלכות.

דלפק יתום של "אל על" (רויטרס)

שדה התעופה באילת. מושבת לחלוטין (לי זינגר)

"ועד העובדים מונע מההנהלה, שכנראה לא מספיק תקיפה, לבצע הליך התייעלות בחברה והמסלול שהם הולכים לקראתו, בלי קשר ל'שמיים הפתוחים' הוא לא נכון. לחברת 'אל על' 40 מטוסים ו-6,000 מטוסים ול'אייר ברלין' יש 200 מטוסים ו-9,000 עובדים. איך חברה יכולה להתחרות בשעה שהיא לא ייעלה את עצמה?", הוא הדגיש.

בשלישי: כל נתב"ג יושבת (עזרי עמרם)

מהלך מתואם של כץ ונתניהו?

שר התחבורה סירב להתייחס לשאלה האם יוצאו צווי מניעה לעובדים אך אמר כי ההחלטה להשבית את כלל נמל התעופה בן גוריון ביום שלישי הקרוב היא שגויה. "עובדי רשות שדות התעופה מאוד תומכים בהסכם כי הוא יביא תיירים רבים. זה נגד האינטרסים שלהם".

במקביל, הערב האשימו בכירים בהסתדרות כי העברת הרפורמה היא מהלך מתואם ומתוכנן של ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה כץ, כדי לגרום נזק ליחסים הטובים שנוצרו בין יו"ר ההסתדרות עיני לשר האוצר לפיד. בסביבת ראש הממשלה הכחישו את הדברים ואמרו שלפיד הוא זה שהוביל את המהלך. גם השר כץ הכחיש את הדברים: "אני מוביל את התהליך הזה כבר שנים".

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר הערב כי "עד שאתה לא מכאיב - אף אחד לא שומע אותנו". לדבריו, הפתרון היחיד הוא משא ומתן בין ההסתדרות לוועדי החברות. "אפשר לפתור את הבעיות. בואו ביחד נדאג ל-17 אלף עובדים בענף ונשמור על תעופה כחול-לבן", הוא המשיל.

נגד ההסתדרות. השר כץ (AP)

ב"אל על" יחזירו את הכסף לנוסעים

ביום שלישי הקרוב ייסגר נתב"ג מהשעה 05:00 בבוקר למספר שעות. במהלך היום יתקיים דיון נוסף של ההסתדרות וראשי וועדי העובדים אז יוחלט על צעדי המשך. "הכל דינמי, אבל אנחנו רוצים לעצור את זה", הוא הדגיש.

במקביל, מנכ"ל "אל על" אליעזר שקדי הודיע כי החברה תחזיר את הכסף לנוסעים שטיסותיהם בוטלו. עם זאת, רבים מהנוסעים שרכשו חבילות נופש, הזמינו מלונות והשכירו רכב, לא יקבלו פיצוי.

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

מיום שלישי בבוקר: שביתה בנתב"ג

חייבים לטוס לחו"ל? תשלמו, והרבה

לא רק אנחנו: גם לופטהנזה משביתה מחר את הטיסות

הסכם "שמיים פתוחים" אושר בממשלה

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

הנוסעים תקועים: "שקדי וכץ נלחמים על חשבוננו"