צעד משוודיה לישראל: "קשה להאמין"

יורגן נילסן, קצין בצבא שוודיה, צעד 7 מיליון צעדים ממדינתו לישראל. הבוקר הוא הגיע עייף ורעב לירושלים בשביל כנס בינלאומי לעלייה לרגל ירוקה. "צעדתי בקור ובשלג וקשה להאמין שאני כאן", הוא סיפר אחרי שחצה מדינות רבות

לא מפסיק לצעוד. יורגן (אביעד תבל)

מסע של איש אחד: האביר יורגן נילסן, קצין בצבא שוודיה וחבר במסדר "סנט לזרוס" צעד כחצי שנה משוודיה לישראל - והיום הגיע סוף סוף לבירה ירושלים. כדי להגיע לעיר הקדושה הוא צעד לא פחות מ-7 מיליון צעדים, כשבדרך עבר בדנמרק, גרמניה, צרפת, איטליה ויוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתרגש מאוד אחרי כל כך הרבה זמן בו עברתי כמה וכמה מדינות כדי להגיע לכאן. ירושלים נתנה לי את הכוח למסע", הוא סיפר. "צעדתי בקור ובשלג וקשה להאמין שאני כאן. אני מקווה כי מסע העלייה לרגל שלי לירושלים מהווה כבוד למסדר 'סנט לזרוס', שחזר לאחרונה לעיר, ויתרום לחיזוק שיתוף הפעולה בין העמים והדתות כולן למען ירושלים ובכלל".

"צעדתי בקור ובשלג" (אביעד תבל)

הוא תזמן את מסעו כך שיגיע בדיוק לפתיחת כנס ירושלים הבינלאומי הראשון ל'עלייה לרגל ירוקה ונגישה', שייפתח הערב. כשהוא רעב ועייף הוא צעד הבוקר מאבו גוש לירושלים, שם קיבל אות כבוד מסגנית ראש העיר ומפיליפ פיקפייטרה, ראש מסדר 'סנט לזרוס' בירושלים.