הנוסעים תקועים: "שקדי וכץ נלחמים על חשבוננו"

בשעות הבוקר נתב"ג היה שומם כמעט לחלוטין משום שפרטי השביתה היו ידועים מראש, אבל נוסעי הטיסות שתוכננו לשעות הצהריים והערב ציפו שהשביתה כבר תסתיים ואף קיבלו הנחייה ממוקדי השירות להגיע כרגיל לנמל התעופה. אלא שאל על הכריזה על המשך השביתה עד 21:00 בערב - והנוסעים יושבים, ממתינים לבשורות ובעיקר מתעצבנים

אם בשעות הבוקר נמל התעופה בן גוריון היה שומם ורגוע יחסית, בשעות הצהריים הוא נראה כבר אחרת לגמרי. בניגוד לנוסעי טיסות הבוקר שהתבקשו לא להגיע לנתב"ג בגלל פרוץ השביתה, נוסעי טיסות הצהריים והערב קיבלו הנחייה ממוקדי השירות שכן להגיע כמתוכנן לטיסתם הרשומה. ובכל זאת, האי-ודאות הייתה גדולה והנוסעים זועמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו אמורים לנסוע לרודוס ועכשיו אנחנו נוסעים לכפר סבא", סיפרו לחדשות 2 באינטרנט בני הזוג שאול וניצה דיין. "העיקר שידפקו את אל-על עד הסוף. בחיים יותר לא נסע איתם. למה לנו לגרום לעצמנו עוגמת נפש? אנחנו נתבע אותם ובגדול".

"התחושה היא קשה, רעה, מאכזבת", אמרה רונית שתיכננה להפתיע את בעלה בשיט תענוגות לכבוד יום הולדתו ה-50. "הקרוז כנראה כבר לא ייצא לפועל. אנחנו חסרי אונים. איזה באסה עם המדינה הזאת. זה לא פייר לעשות את זה ללקוח הקטן. אני מרגישה פגועה מאל על. חייבים את ה'שמיים הפתוחים'".

מלי, תיירת שהגיעה מברלין, מסיימת את החופשה שלה בישראל בטעם חמוץ. "אני לא יודעת מה לעשות, יש לי עבודה מחר", היא ציינה. "ניסיתי להתקשר לאל על אתמול, אבל לא היה עם מי לדבר. לא ענו בטלפונים. אז באתי לנתב"ג, וראיתי שהטיסה בוטלה".

"העיקר שידפקו את אל על עד הסוף" (עזרי עמרם, חדשות 2)

אבל לא רק הנוסעים הממתינים בנתב"ג זועמים. גם הישראלים שהתכוונו לחזור מחופשתם ארצה, ממתינים לבשורות מחברות התעופה הישראליות. "אנשים לא יודעים אם עולים לטיסה או לא עולים", תיאר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט קובי עבדו, שטיסתו לארץ מבוקרשט התבטלה. "בבוקר אמרו לנו שאולי כן תהיה טיסה, עכשיו אנחנו מעודכנים שביטלו טיסות, אולי עד שתיים, אולי עד שלוש. אנחנו כבר לא נטוס היום חזרה, יהיו שיבושים, יש לנו עבודה, יש לנו תכניות, אנחנו בסטנד ביי כרגע, לא נעים. זה מה שקורה כשעושים מלחמות בארץ, שקדי וכץ נלחמים על חשבוננו".

"מתכוננים ללון בשדה התעופה"

משתתפים בכנס של הג'וינט באמסטרדם נשארו בלי טיסה בחזרה לארץ וללא מקום ללון בו. "אף אחד לא התקשר ולא הודיע לנו כלום מטעם אל-על ולנסות להשיג מישהו בשירות הלקוחות בשעות האלה זה סיוט", סיפרה נועה תושב תל אביב שהגיעה לכנס.

קרן שפירא, שהשאירה את בנה בן השנתיים בארץ, מצאה את עצמה תקועה בשדה התעופה של רומא. "בפעם הראשונה תפסנו אומץ ונסענו לחו"ל בלי הילד", תיארה את המצב משדה התעופה, "עשינו שמיניות באוויר כדי שזה יצליח ונמצא לא סידור וכעת פשוט נתקענו. אין לנו מושג איך נסתדר". גם שפירא נותרה ללא מקום לינה לאחר שלא נותר מקום במלון. "אנחנו מתכננים פשוט ללון בשדה התעופה עד שנמצא טיסה", אמרה, "אבל העיקר שנוכל לראןת את הבן שלנו בקרוב".