בלבול בנמל התעופה בן גוריון: "חבל על הכסף של כרטיס הטיסה"

נראה כי הדיווחים המוקדמים בכלי התקשורת בדבר שביתת חברות התעופה הישראליות עשו את שלהם, כשרק עשרות בודדות של תיירים זרים הגיעו אל בית הנתיבות - ונדהמו לגלות כי טיסתם בוטלה. "לא כל כך בטוח מה אעשה עכשיו", אמר צעיר מקנדה, ותייר נוסף מציריך הביע תקווה כי "ימצאו לי פתרון"

(רויטרס)

שביתת חברות התעופה הישראליות שנכנסה הבוקר לתוקפה, במחאה על הבאת הסכם ה"שמיים הפתוחים" לאישור הממשלה הותירה רבים שהיו אמורים להמריא מנמל התעופה בן גוריון אל מחוז חפצם בבלבול וחוסר אונים. עשרות תיירים שהגיעו אל בית הנתיבות, וככל הנראה לא התעדכנו בדיווחים בכלי התקשורת הישראליים - נותרו על הקרקע ללא יכולת להמריא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נחתתי אחרי טיסה בת 10 שעות", סיפרה דור עמר, צעירה בשנות ה-20 לחייה שהגיעה לישראל ממומבאי. "ידעתי שיש שביתה, אבל הייתי חייבת להגיע לכאן כדי להמריא לאילת", אמרה, וציינה כי למרות שהיא יודעת שניתן להגיע אל העיר הדרומית באוטובוס, "חבל לי על הכסף של הכרטיס".

אך מתברר שלא כולם ידעו על קיום השביתה. צעיר מקנדה שהגיע לביקור בישראל הופתע לגלות שטיסתו בחזרה למולדתו בוטלה. "אני מניח שכעת אאלץ להאריך את חופשתי במספר ימים נוספים, למרות שאני מנסה למצוא דרך אחרת להגיע לקנדה. אני לא בטוח מה אעשה עכשיו", אמר.

גם יוהנס, תייר מציריך שהגיע לביקור בארץ נדהם לגלות כי יאלץ. למצוא דרכים אחרות להגיע בחזרה אל ארץ מולדתו. "הייתי כאן בחופשה", ציין, "תמיד אומרים להגיע לנמל התעופה שעתיים-שלוש לפני הזמן ולרוב זה מספיק - אבל כנראה שלא היום".

הוא הוסיף, כי מחר היה אמור לקיים "שש או שבע פגישות, וכעת אני חושש שלא אגיע. הייתי שמח להישאר בישראל - אבל אני לא יכול. אני מקווה שימצאו לי פתרון", אמר, וסיכם בספקנות: "אבל אני חושש שפשוט יגידו לי ללכת".

"מקווה שיחזירו את הכסף של כרטיס הטיסה"

נוסעת נוספת שהייתה אמורה לצאת את הארץ והופתעה לגלות כי חברות התעופה הישראליות פתחו בשביתה היא פיל קונריילי, אזרחית אירלנד כבת 50 שהגיעה לביקור בישראל והייתה אמורה לעלות על טיסת אל-על LY319 לפריז בשעה 06:10. "ניגשתי למודיעין ועדכנו אותי בנושא", סיפרה, "ניסיתי לבצע צ'ק אין מוקדם - אבל ללא הועיל. כעת אני מבינה גם למה".

למרות ביטול טיסתה, קונריילי לא מתאכזבת: "נראה שאאלץ לחזור על עקבותיי לירושלים. הייתי כאן בארץ מספר שבועות, אז מבחינתי זה לא כל כך נורא לבלות מספר ימים נוספים בישראל, כל עוד יחזירו לי את הכסף של כרטיס הטיסה - או יפצו אותי באחת אחרת".

שביתה בתעופה - סיקור נרחב:

עובדי התעופה ישבתו בגלל הסכם "שמיים פתוחים"

ההסתדרות מתנגדת להסכם "שמיים פתוחים"

השר לנדאו: הסכם השמיים הפתוחים חיוני לתיירות

צפו: עימות בין שר התחבורה ליו"ר ועד עובדי אל-על

השר כץ: לא ניכנע לאיומי ההשבתה

עופר עיני: "הסכם שמיים פתוחים - הרסני"

אמורים לטוס לאילת? קחו את הרכב