מסתמן: שביתת התעופה תצא לדרך החל מ-5 בבוקר

המאבק בהסכם השמיים הפתוחים מביא לשביתה: אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון וראש הממשלה נתניהו לא יתערב, החל מהשעה 5 בבוקר לא ימריאו טיסות של כלל החברות הישראליות. חלק מהטיסות הוקדמו, אבל בין 30 ל-40 אחרות צפויות להתבטל

השביתה הגדולה יוצאת לדרך - הטיסות לא: אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, החל מהשעה 05:00 בבוקר לא ימריאו כלל הטיסות של החברות הישראליות "אל על", "ארקיע" ו"ישראייר" - זאת במחאה על כוונת הממשלה לאשר את הסכם "שמיים פתוחים", שצפוי לפגוע בחברות אלה - כך לטענתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדבר היחידי שיכול למנוע את השביתה מחר הוא התערבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך לדברי גורמים בהסתדרות. אלא שהסיכויים שנתניהו אכן יתערב קלושים, ולכן - ניתן לקבוע כמעט בוודאות כי שביתת התעופה תצא לדרכה מחר כמתוכנן.

ההסכם אותו מעוניינת הממשלה להעביר יאפשר לכל חברת תעופה לטוס מכל שדה באירופה לישראל ולהפך - מה שיביא לכך שהתחרות תגבר ומחירי הכרטיסים יירדו. אלא שהחברות מבקשות להכניס תיקונים בהסכם כמו כיסוי מלא של הוצאות האבטחה וסיוע בכניסה לשדות תעופה אטרקטיביים שכיום החברות הישראליות לא מגיעות אליהן.

טיסות הוקדמו, רבות אחרות יבוטלו

חברות התעופה נערכו מראש לשביתה ופעלו להקדים כמה שיותר טיסות לפני השעה 05:00, אלא שאלפי נוסעים ישראליים צפויים להיפגע מהשביתה בכל זאת - בין 30 ל-40 טיסות צפויות להתבטל.

"נערכנו מראש לשביתה והודענו בטלפון ובאמצעים נוספים על הקדמת טיסות לברלין ולרומא לשעה 04:55. מבקשים מקהל לקוחותינו להיות קשוב לאמצעי התקשורת וליצור קשר עם מרכז ההזמנות במידת הצורך" אמר דורי שושן, סמנכ"ל שיווק של חברת "ישראייר".

גם בחברות עצמן לא יודעים אם השביתה תצא לדרכה, אך ההערכה היא שתתקיים כמתוכנן. אם מנוף הלחץ הזה לא יספיק, מאיימים בהסתדרות, בשלב הבא מתכננים לצרף לשביתה את עובדי הרכבות, הנמלים ורשות שדות התעופה.