אלכס שטילוב: "השארתי את הדמעות לרגעים גדולים יותר"

המתעמל הישראלי לא יוצא מגדרו גם לאחר הישג השיא בקרייה שלו - הזכייה בצהריים באליפות אירופה בתרגיל הקרקע בהתעמלות. אחרי האכזבה באולימפיאדה בקיץ, שמע הישראלי בן ה-26 בפעם הראשונה את "התקווה" מתנגן על הפודיום

בפעם הראשונה בקריירה, אלכס שטילוב סיים ראשון. כבר לא מדליית ארד, גם לא כסף - היום שטילוב הוא אלוף אירופה, ששר את התקווה באולם במוסקווה. "כמעט ירדו לי דמעות אבל בסוף השארתי אותן לרגעים גדולים יותר", סיפר שטילוב בשיחה ממקום התחרות עם חדשות 2 כשהוא רומז לתחרויות כמו האולימפיאדה או אליפות העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שטילוב קיבל מהשופטים על תרגיל הקרקע שלו 15.333 מה שהספיק לזהב משותף לצד הבריטי מקס וויטלוק. אלא שעל הפודיום כמו תמיד - שטילוב היה גבוה מכולם - לצד נמוכי הקומה, שטילוב, 1.82 מ' של כישרון, חגג את הזהב הראשון בקריירה.

"מאוד שמחתי", סיפר שטילוב, "כבר הגעתי הרבה פעמים למקום שני או שלישי וחיכיתי לתחרות גדולה שבה סופסוף אסיים ראשון". על התרגיל שסידר לו את הזהב אומר המתעמל הישראלי כי האסטרטגיה אותה בנה עם המאמן היא זו שהביאה לו את הזכייה: "החלטתי ללכת על דרגת קושי לא הכי גבוהה בתקווה שזה יספיק ובאמת רמת הביצוע היתה מצוינת וזה הספיק לי למדליה".

שטילוב היום במוסקווה (רויטרס)
דווקא באולימפיאדת לונדון בקיץ האחרון, מה שאמור היה להיות אירוע השיא מבחינתו, אלכס אכזב. הוא סיים אז שישי בגמר תרגיל הקרקע, הישג שיא להתעמלות הישראלית, אך כשמדובר באלכס כמובן הצפי היה הכי גבוה שאפשר.

גם בלונדון שטילוב נשאר רגוע ובטוח בעצמו כמו תמיד. לא ירדו דמעות, לא נרשם משבר. רק עוד עבודה קשה והרבה כישרון שהובילו אותו היום לרגע השיא. "כמובן שהתאכזבתי מהמקום השישי אבל זה הספורט. היו כמה טובים ממני שם והייתי צריך להתמודד עם זה", הוא אומר היום בשוויון נפש. "המשכתי לעבוד קשה והכי חשוב התמקדתי באנרגיות חיוביות".

הוועד האולימפי כבר הודיע שיעניק לשטילוב מענק של 50 אלף שקלים ולמאמנו סרגיי וייסבורג מחצית מהסכום. מחר, אגב, אלכס יתחרה גם בגמר תרגיל המתח. אך הזהב הראשון - כבר אצלו בכיס.

מי שמיהר לברך עכל ההישג הוא הקולגה של שטילוב עד לפני זמן קצר, ח"כ הטרי יואל רזבוזוב מ"יש עתיד". "התקשרתי לשטילוב שמשמש כשגריר של כבוד של המדינה ומקור לגאווה של כולנו,לברך אותו על ההישג ההיסטורי", סיפר רזבוזוב. "אלכס משמש מקור השראה לעולה שהתחנך והגיע להישגים במערכת הספורט הישראלית לצערי ללא הרבה עזרה חיצונית", הוסיף.

הקולגה לשעבר, ח"כ יואל רזבוזוב (פייסבוק)
רזבוזוב, סגן אלוף אירופה בעצמו (בענף הג'ודו) שמשמש כיום כיושב ראש ועדת הקליטה והעלייה של הכנסת אמר עוד כי "אני קורא בהזדמנות הזה לגופים פרטיים לקחת את אלכס וספורטאים אחרים כ'פרזנטורים' של אותם ארגונים ובכך לסייע להם להגיע להישגים ב'ראש נקי'".

גם שרת התרבות והספורט הצטרפה למברכים. "שטילוב נמצא כבר לא מעט שנים בטופ העולמי של ענף ההתעמלות וזה היה רק עניין של זמן עד שהוא יהפוך למספר 1", אמרה לבנת. "זכייתו היום במדליית זהב באליפות אירופה מבססת ללא ספק את מעמדו כאחד המתעמלים הטובים בעולם, ואחד השגרירים החשובים והמצליחים של הספורט הישראלי בכל הזמנים".