האב שנאבק בנתין הזר שפרץ לביתו: "הם אנשים שבאו מן התופת"

אביה של הילדה שהותקפה מינית בשכונת יד אליהו בתל אביב בידי אזרח אפריקני מדבר לראשונה. בשיחה עם חדשות 2 הוא משחזר את המאבק בפורץ שחדר לביתם באמצע הלילה ומדגיש את גבורתה של אשתו. "בלעדיה לא הייתי שורד", אמר

ל-ל' משכונת יד אליהו, לא קל לשחזר את האירוע שהתרחש לפני כחודש וטלטל את חייו, אז פרץ אזרח אפריקני לביתו. לאחר שנטל מכשירי סלולר, לקח הפורץ סכין, ניגש לחדר הילדים ותקף מינית את בתו, בת שמונה. היום הוא גולל את שהתרחש באותו לילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אשתי התעוררה לאחר ששמעה את הרעש", סיפר. "היא נכנסה לחדר, והוא תקף אותה. היא נלחמה איתו כשהיא נדקרת ונחבטת ומצליחה להרחיק אותו מהילדים תוך כדי שהיא צועקת את השם שלי", תיאר בזעזוע. 

אבל מה שהפורץ לא ידע והופתע לגלות זה ש-ל' נושא בתואר אלוף ישראל באומנויות לחימה. הפעם האחרונה שהתאמן הייתה אמנם בשנות ה-80', אבל הרצון להגן על בתו עשה את שלו.

"רק כשהוצאתי את הראש החוצה - תקפתי אותו", אמר. "הקרב היה מאוד קצר. אגרופים, בעיטות ומרפקים עד שהוא נותר חסר הכרה". לאחר מכן, כך הוא מתאר, ביקש מאשתו שתזעיק אמבולנס. "לא הייתה לי שום כוונה להרוג אותו", הדגיש האב.

ל' על אשתו: "נלחמה כמו לביאה; בלעדיה לא הייתי שורד"

פראמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירה פינו את הפורץ לבית החולים כשהוא במצב קשה. בעקבות זאת, התקשו תושבי דרום העיר להירגע ויצאו להפגין ברחובות. אבל מתברר, כי דווקא משפחתו של ל' לא הצטרפה למחאה.

אגרופים, בעיטות ומרפקים . ל' בשנות ה-80' (חדשות 2)

"מדובר בפליטים", הסביר האב. "הם אנשים שבאו מן התופת. הם לא אנשים רגילים. הם באו ממקום נוראי ושרדו את הנורא מכל", אמר, והוסיף כי "מצד שני, כעם נרדף, אנחנו לא יכולים לנהוג בזלזול בחייהם. אבל הפיתרון הוא לדאוג להם - לשים אותם במקום שבו הם יטופלו כהלכה. גם לנו וגם להם מגיע לחיות".

את החולצה של אשתו, שנלחמה בפורץ, הוא שומר, לטענתו, כסמל של גבורה. "בניגוד למה שרוב האנשים חושבים - הגיבורה האמיתית בסיפור הזה היא אשתי", אמר ל', "היא האישה הכי עדינה, אנושית וקסומה שיש והיא נלחמה כמו לביאה נגד תוקף שהיה חזק, אלים, רצחני ונחוש והצליחה לשלוט בקרב במשך דקה".

הוא המשיך וסיפר, כי "לפני כמה ימים אשתי אמרה לי 'תודה על זה שהצלת את החיים שלנו'. אמרתי לה: 'אני לא ראוי לתודה. את זאת שהצלת את המצב'. לא הייתי מצליח לשרוד בלעדיה", אמר ל'.