המקלטים באילת נשארים פתוחים: "רואים פגיעה מיידית בתיירות"

למרות שבאילת חזרו לשגרה ופתחו מחדש את שדה התעופה, הוחלט להשאיר את המקלטים פתוחים. "הירי פגע בתיירות, ואנו מזהים נסיגה", סיפר ראש העיר מאיר יצחק הלוי לחדשות 2 באינטרנט. מפקד מרחב אילת: "מרוצים מהתנהלות התושבים". נתניהו ערך התייעצות ביטחונית

אילת מארחת מדי יום תיירים רבים שמגיעים לנפוש בבתי המלון והבוקר, זמן קצר לאחר נפילת הרקטות, בעירייה מזהים "נסיגה תיירותית". הזמנות רבות של טיסות וחבילות נופש כבר בוטלו, ולמרות שהעיר חזרה לשגרה, יש חשש שהמצב יסלים עוד יותר - ויפגע כלכלית בתושבים. במקביל, שדה התעופה נפתח מחדש להמראות ונחיתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העיר אילת מתבססת על ענף התיירות. אנו יכולים להגיד בצער גדול שירי רקטות פוגע כמובן בענף הכלכלי המרכזי שעליו אנו מתבססים וצריך לראות איך מסייעים למצב מהר ככל שניתן", הדגיש ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. לדבריו, הנזק התיירותי נראה מיידית בשטח.

"התושבים התנהלו באחריות". הבוקר (חדשות 2)

בשנתיים האחרונות העיר ידעה אירועים כאלה, אך מה ששונה זה שהבוקר נשמעה לראשונה אזעקה. "זה יצר אווירה לא קלה, אך גם לזה אנו צריכים להתרגל. בכל מוסדות החינוך התלמידים היו במרחבים המוגנים ואני מקווה שמדובר באירוע אחרון", הדגיש הלוי, שאמר כי הוא מרוצה בינתיים מההגנה על העיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא בלונדון בהלוויתה של מרגרט תאצ'ר, שוחח בעקבות האירוע עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ועם ראש עיריית אילת. קודם לכן קיים נתניהו התייעצות ביטחונית כדי לדון כיצד להגיב לירי.

חושש מפגיעה בתיירות. ראש העיר (חדשות 2)

המקלטים באילת יישארו פתוחים: "מרוצים מהתושבים"

לאחרונה הוצבה מערכת "כיפת ברזל" באזור העיר הדרומית, נבנתה גדר שחוסמת כניסה בצד המערבי, הוקמה חטיבה מרחבית מיוחדת וכן הותקנה מערכת אזעקה חדשה. "אנו לא באים בתלונות, אבל כמובן שצריך לראות שכל מה שנעשה ייעשה בצורה הטובה ביותר כדי לשמור על שלומם של תושבי העיר והנופשים הרבים", אמר ראש העיירה.

"הזירות מטופלות כעת על ידי החבלנים והיה ניכר שהתושבים היו ממושמעים", סיפר בתדרוך עיתונאים ניצב-משנה רון גרטנר, מפקד מרחב אילת. בינתיים, הוחלט בהוראת ראש העיר להשאיר את המקלטים פתוחים, למקרה שיהיה ירי נוסף. "כל האירועים הצפויים בעיר יתקיימו כמתוכנן אך יש לשמור על דריכות, אם ישוגרו עוד רקטות הקהל יתבקש לעזוב ללא פאניקה למרחב מוגן".

שתי הרקטות אותרו (משטרת ישראל)

בהמשך היום תיערך הערכת מצב בעיר עם כלל גורמי החילוץ וההצלה, זאת על מנת לתחקר את הצפירה שנשמעה רק אחרי הפיצוצים. במקביל, ייבדק מדוע מערכת "כיפת ברזל" לא יירטה את הרקטות.

רקטות באילת - סיקור מלא:

"זה שוק גדול, אנשים רצו בהיסטריה"

מטח רקטות נורה לאילת, אין נפגעים