רקטות באילת: "זה שוק גדול, אנשים רצו בהיסטריה"

באילת עדיין מתאוששים מירי הרקטות הבוקר לעבר העיר. "אנשים נכנסו להיסטריה ורצו למרחבים המוגנים", סיפר אחד התושבים. "הפיצוצים והאזעקה הפתיעו אותנו". בעיר חוששים כי התקרית תפגע בתיירות

"היו הרבה טלפונים, שמענו את הפיצוצים והיינו בלחץ" - תושבים בעיר אילת הופתעו למשמע פיצוצים בשעה 08:55. רבים מהם היו בדרכם לעבודה ונאלצו לעצור בצדי הדרך בעת האזעקה. מהמשטרה נמסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה משתי הרקטות שהתפוצצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חובש איחוד הצלה שעובד בעיר סיפר כי אנשים נכנסו ללחץ. "הייתי באזור התעשייה בעיר ואז ראיתי שאנשים נלחצו, נסעו מהר והתחילו לרוץ בכל מיני מקומות ונכנסו למרחב מוגן", הוא שחזר. "זה הפתיע אותי שיש אזעקה פתאום ככה".

לדבריו, העיר רגועה בדרך כלל: "אנשים באים לפה לשאנטי, והלחץ של המרכז לא מורגש אז זה בהחלט מפתיע ואנו חוששים שזה יפגע בתיירות".

הרקטה שהתפוצצה בעיר, הבוקר (חדשות 2)

"זה שוק גדול, חשש מפגיעה בתיירות"

"שמענו פיצוץ עמום יחסית באזור המגורים שלנו. פתחתי את הדלת וראיתי שלפי מעוף הציפורים לא מדובר באירוע חולף או אירוע של טיסה", סיפר לחדשות 2 דני להב, ראש לשכת המסחר באילת. לדבריו, זמן קצר לאחר מכן היו עוד שתי נפילות ולאחר מכן נשמעה סירנה.

"לא הייתה בהלה, אני מתרשם שאין היסטריה אבל יש הרבה טלפונים כדי להבין שהכל בסדר. יש חשש שהתיירות לעיר תיפגע. זה שוק גדול, למרות שהיו התרעות בשנים האחרונות", הוא הסביר. הוא ציין כי התושבים סומכים על מערכת הביטחון ש"תצליח ליירט את המצב".