דגלי סוריה במצעד ליום הנכבה; ח"כ טיבי: "זו האדמה שלנו"

כ-15 אלף איש, ערביי ישראל ואנשי שמאל, לקחו חלק במצעד לציון "יום הנכבה". במהלך המצעד הניפו חלק מהמשתתפים דגלי סוריה וכמעט והתפתח עימות. איש שמאל יהודי שהשתתף במצעד: "כל אחד צריך להגיע לכאן ולראות את הנכבה של האנשים האלה". ח"כ טיבי: "זה אבסורד שבזמן שנעקרו ערבים, העלו יהודים במקומם בהפלגות"

בזמן שבישראל חוגגים את יום העצמאות חלק מערביי ישראל מציינים את "יום הנכבה". כ-15 אלף השתתפו בצעדה סמוך לאליקים,  לציון מה שהם רואים כגירושם של ערביי ישראל במלחמת העצמאות. במהלך הצעדה לצד דגלי פלסטין, הניפו צועדים גם את דגלי סוריה מה שכמעט והוביל לעימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשתתפים שהניפו את דגלי סוריה משתייכים לקבוצה של תומכים בנשיא סוריה בשאר אסד. "באנו לכאן במקומם של הדרוזים תושבי הגולם שהרגילו אותנו לנוכחותם בכל אירוע", הסביר אחד המפגינים שהניף את הדגל הסורי לחדשות 2 באינטרנט. מארגני הצעדה ביקשו מהמפגינים להוריד את הדגלים.

ח"כ אחמד טיבי. "מצב אבסורדי" (רויטרס)

הצעדה נערכה על אדמות של כפר עקור בשם "חובייזה" ולקחו בה חלק גם חברי כנסת ואנשי שמאל. "זו האדמה שלנו", אמר ח"כ אחמד טיבי לחדשות 2 באינטרנט, "זה מצב אבסורד שאין כמותו בעולם שבזמן שנעקרו ערבים מהאדמות שלהם, מעלים יהודים במקומם בהפלגות מכל העולם".

"כל יהודי במדינה הזאת בזמן שהוא חוגג את יום העצמאות שלו צריך להגיע לראות את הנכבה של האנשים האלה", אמר איש שמאל יהודי שלקח חלק בצעדה. אחד מזקני העדה, שטוען כי נעקר מהאדמות, אמר: "אני לא אקבל שום הצעה שייתנו לי להגר לאמריקה, לא במנהטן או בשום מקום. זו האדמה שלי ואליה אני רוצה לחזור".