גנץ ברך את המצטיינת הנכה: "מודה לך"

בסיום טקס המצטיינים בבית הנשיא ניגש הרמטכ"ל לאחת החיילות, הסובלת משיתוק מוחין, התיישב לצידה והחל לשוחח עמה. "תודה רבה לך על ההזדמנות", אמרה לו דינה אלייב שעלתה מאוקריאנה בגיל 3. 120 חיילים וקצינים קיבלו תעודות הצטיינות מהנשיא בטקס המסורתי. גנץ: "אתם כיפת הברזל של ישראל"

רגע מרגש נרשם היום בטקס המצטיינים בבית הנשיא. בסיום הטקס הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ניגש לחיילת דינה אלייב, שנולדה עם שיתוק מוחין, התיישב לידה ושוחח עימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תודה רבה על ההזדמנות", אמרה אלייב, חיילת מפתח תקווה שעלתה לארץ מאוקראינה בגיל 3. גנץ התעניין בשירות הצבאי של החיילת על כסא הגלגלים, בתפקיד שהיא מבצעת, שיבח אותה ואיחל לה חג שמח.

בטקס העניק הנשיא שמעון פרס ל-120 קצינים וחיילים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל. מבין המצטיינים, שנבחרו בתהליך קפדני, היו 37 נשים, 83 גברים, 5 חיילים בודדים, 6 חיילים מתנדבים, 18 קצינים ו-66 לוחמים, בהם גם ארבעה מבוגרי המכינות הקדם צבאיות שעלו מאתיופיה.

פרס למצטיינים: "קשת מרהיבה ביופיה"

"אתם צבא השלום של ישראל", אמר הנשיא פרס למצטיינים "בלעדיכם, ישראל לא היתה מוגנת". הוא ציין את המגוון החברתי והאנושי של החיילים והקצינים המצטיינים שנבחרו לקבלת האות ואמר: "זוהי קשת מרהיבה ביופיה, הגוברת על צלילי עדתיות ומגדריות".

"האומה הזו יודעת שבשנה האחרונה, השקענו במוכנות צה"ל, בהתעצמות ובהרתעה", אמר גנץ לקצינים ולחיילים הנרגשים, "אבל היא בעיקר יודעת שכיפת הברזל האמיתית היא החבורה המופלאה שנמצאת היום כאן". הוא פנה אל המשפחות והוסיף: "אם לשפוט לפי העובדה שילדיכם נבחרו להיות כאן, הרי שיום העצמאות הזה הוא גם פרס החינוך שלכם".