שני חתנים לחידון התנ"ך העולמי: ישראלי ואמריקני

ישי אייזנברג מניו ג'רזי ואליאור בביאן מבית שמש הוכתרו יחד לחתני חידון התנ"ך העולמי, בחידון ה-50 במספר. ו הפעם הראשונה זה יותר מ-20 שנה שבו מתמודד מהתפוצות זוכה בחידון התנ"ך העולמי

חתני החידון לצד ראש הממשלה (צילום מסך, ערוץ 1)

דרמה בחידון התנ"ך העולמי: שני מתחרים חולקים את המקום הראשון. אליאור בביאן בןה-16, תלמיד ישיבת "שעלי תורה" מבית שמש, וישי אייזנברג בן ה-15 מניו ג'רזי הוכתרו כחתני חידון התנ"ך לשנת תשע"ג. את התואר העניקו להם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך שי פירון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי נערך השנה בפעם ה-50, וכמידי שנה הגיעו לגמר 16 מועמדים מתוך 58 שהתחרו בשלב המקדים. המתמודדים בחידון מגיעים מתחרים מ-26 מדינות שונות ברחבי העולם, ביניהן טורקיה, ברזיל, דרום אפריקה, גרמניה, קולומביה ועוד.

עם הענקת הפרס אמר ראש הממשלה נתניהו כי הרבה זמן הוא לא חווה מתח שכזה. "מרומם את הלב לראות צעירים מהארץ ומהעולם שמתעמקים בספר הספרים שלנו", הדגיש נתניהו. "הספר הזה נכתב ע"י אבותינו שתמיד התפללו לחזור לארץ ולקיים כאן את חיינו הלאומים. נמשיך להטמיע את לימוד התנ"ך במערכת החינוך שלנו", הבטיח ראש הממשלה.

נתניהו התייחס גם לעמיתו שר החינוך, הרב שי פירון ואמר: "אני מודיע לכם ששר החינוך בקיא בתנ"ך. הוא נתן לי ספר עם ביאורים לפרשת השבוע, וכיוון שאני ובני אבנר קוראים בכל שבת את הפרשה, אני אתן עכשיו לאבנר לעשות ביאורים על הביאורים של שי".

מלבד אליאור בביאן, חתן החידון הישראלי, התמודדו על התואר שלושה ישראלים נוספים: ליאורה ברוורמן מאולפנת "דרכי נועם" בפתח תקווה, קורן קאזס מתיכון "דה-שליט" ברחובות, ואלירן אלישע מהתיכון המסורתי בירושלים.