צפו: פרס, נתניהו, יעלון וגנץ "שרים עצמאות"

כמו בכל שנה, גם ביום העצמאות הזה נזכה לראות את בכירי המדינה שרים יחד עם זמרים ישראלים. האירוע מתרחש כחלק מטקס הענקת עיטורים לחיילים המצטיינים בבית הנשיא. בין המזמרים: הנשיא פרס, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל. הצטרפו לשידור החי

המסורת נמשכת: אירוע "שרים עצמאות" התקיים כעת בבית הנשיא. באירוע שרים נשיא המדינה, ראש הממשלה והרמטכ"ל דואטים עם זמרים ישראלים. האירוע מתקיים כחלק מטקס הענקת עיטור הנשיא ל-120 חיילים מצטיינים מכל זרועות הצבא. את האירוע העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את המסורת החל שמעון פרס לאחר שנבחר לנשיאות המדינה, במסגרת האירוע בו סוקר הנשיא 120 חיילים מצטיינים. את הטקס פתח מטס חיל האוויר שנערך מעל בית הנשיא, ובמהלך היום יעבור בשאר אזורי הארץ. החיילים נבחרו על ידי מפקדיהם, ויקבלו את אות ההצטיינות על שירות משמעותי ותרומה יוצאת דופן לצבא ולמדינה.

ומה שרים ראשי המדינה? הנשיא שר עם הזמרת קרן פלס את השיר "יחד", ראש הממשלה נתניהו שר יחד עם הזמר עידן עמדי את השיר "תפילה", שר הביטחון משה יעלון שר עם חגית יאסו את "הורה היאחזות", והרמטכ"ל שר את "לאחד החיילים" עם שרון קידושין.

"זוהי הגשמת חלום עבורי לשיר עם נשיא המדינה, לחשוב שהבת של דורון ומירי מיבניאל תשיר יום אחד עם נשיא המדינה ביום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל", אמרה לפני הטקס הזמרת קרן פלס.

בנאומו שיבח הנשיא שמעון פרס את החיילים המצטיינים ואמר: "אתם צבא השלום של ישראל. בלעדיכם, ישראל לא הייתה מוגנת. אתכם, ישראל תדע שלום. גם במלחמות וגם בניצחונות, ישראל לא פסקה לשחור שלום. ולא חדלה, אפילו ליום אחד, להיות ארץ דמוקרטית. דמוקרטיה היודעת לבנות ולהתגונן בעת ובעונה אחת".

"ישראל היא ניצחון של בניה, לא של שטחיה", המשיך הנשיא. "עוד לא תמו הסכנות, ובוודאי שלא אפסו התקוות. גם אין בדעתנו לנוח על זרי הדפנה. הסכנות באות מבחוץ והתקוות נוצרות בבית. לא הרצח ינצח - השלום הוא נצח האדם". פרס דיבר גם באופן אישי אל הרמטכ"ל בני גנץ ואמר לו: "העם אוהב אותך על פיקוד מעולה, על השראה אישית, ועל צבא ערוך כהלכה".

גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, פנה אל החיילים המצטיינים ובירך אותם על הכבוד לו זכו. "בחירתכם למעמד זה היא אמנם החלטה פיקודית", אמר הרמטכ"ל. "אבל אני משוכנע כי הצטיינותכם היא בבחינת מחויבות מתמשכת ותישאר כזאת גם בעתיד לבוא. ומילה לבני המשפחות - אני מבקש להודות לכם על גידול הילדים שעליהם נאמר - 'לתפארת מדינת ישראל'".