התמונה שהסעירה את הרשת: "להב רצה לחבק את אבא"

בעמוד הפייסבוק של כמעט כל ישראלי הופיעה היום תמונה אחת, קורעת לב, ללא כותרת או תיאור. "ללא מילים", כתבו רבים מעשרות האלפים ששיתפו אותה, "כי לפעמים המילים נגמרות". המחווה הפשוטה הזו של להב כהן בן ה-5, לאביו לוחם הימ"מ שנפטר לפני כשנה וחצי ממחלת הסרטן הצליחה לרגש כמעט את כל צופיה

"ללהב היה קשה מאוד להפרד" (באדיבות המשפחה, פייסבוק)

התמונה שהפכה לאחת הסמליות ביותר של יום הזיכרון הנוכחי צולמה בעצם כבר במאי 2012. חודש אחרי פטירתו של לוחם הימ"מ מיכאל כהן עלה לראשונה לקברו בנו להב, אז בן 4, ובמחווה אחת פשוטה הצליח לרגש עשרות אלפי גולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חודש לאחר פטירתו של מיכאל ז"ל עלינו לקברו", שחזרה היום אלמנתו של מיכאל, פזית. "להב ראה בפעם הראשונה את קברו של אביו. היה לו מאוד קשה להיפרד. הוא עלה ביוזמתו וחיבק את אבא".

הסערה ברשת נוצרה היום, דווקא ביום הזיכרון, כשקרוב משפחה של להב ופזית זכר את התמונה המרגשת והחליט לשתף אותה היום בחשבון הפייסבוק שלו. מכאן - היא החלה להתגלגל בקרב עוד ועוד גולשים, עד שעשרות אלפי ישראלים בחרו לשתף את התמונה גם בחשבונות שלהם.

להב כהן הוא בנו של רס"ב מיכאל כהן, לוחם ימ"מ שנפטר לפני כשנה, בגיל 42, כתוצאה ממחלה קשה. התמונה צולמה במאי 2012 כאשר בנו להב עלה בפעם הראשונה לקבר של אביו בבית העלמין ביישוב אביעזר.