איבדה את בעלה בפיגוע בורגס: "בני לא צריך לגדול בלי אבא"

לטקסי יום הזיכרון מצטרפת השנה בעל כורחה נטלי מנשה, שאיבדה את בעלה אמיר לפני שמונה חודשים בפיגוע בבורגס שבבולגריה. מהחופשה הזוגית שהסתיימה בטרגדיה היא חזרה לבדה לגדל את בנם הפעוט. "הוא נותן נשיקה לאבא ולא יודע מה קרה לו", היא אומרת בעצב

חנוכת בית חדש, הצעת נישואין, חתונה, ומיד אחריה היריון, לידה וברית - חיים מושלמים של זוג צעיר, הורים צעירים בלי דאגות. אלא שהחיים האלה נקטעו באחת. נטלי מנשה איבדה את בעלה אמיר בפיגוע בבורגס ומאז היא מגדלת לבדה את בנם הקטן. "הוא יודע לזהות, הוא מצביע ומראה לי והוא נותן לו נשיקה וחיבוק, אבל הוא לא יודע מה קרה לאבא", אומרת נטלי כשהיא משחקת בנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חייהם השתנו כשאמיר לקח את נטלי לסוף שבוע בבורגס, מתנה ליום הולדתה ה-26. "אמיר אמר לי שאעלה מהר לאוטובוס ואתפוס מקום", משחזרת נטלי את הרגע ששינה את חייה. "עליתי מדרגה אחת, והיה פיצוץ נוראי. לא כל כך הבנתי מה קרה". נטלי התחילה לרוץ וכשהסתכלה אחורה ראתה את האוטובוס עולה בלהבות. "אני שואלת: 'איפה אמיר? מישהו ראה את אמיר? איפה בעלי?'".

היא רצתה לרוץ בחזרה לחפש את בעלה, אבל לא נתנו לה. "העיניים סוקרות ומחכות, הנה עוד רגע הוא נכנס, והוא לא הגיע". נטלי פונתה לבית החולים, עברה מבדיקה לבדיקה, אף אחד סביבה לא ידע אנגלית והיא לא ידעה איפה אמיר.

"ביום שלמחרת הגיעו ישראלים, שאלתי את הצוות של מד"א אם הם יודעים מה עם אמיר? הם אמרו שאין לי מה לדאוג שהוא בטוח בטיסה הבאה", היא משחזרת. "כשהגעתי לאיכילוב אז פתאום היו אולי 40 איש בבית החולים וכולם בוכים. אז הגיע עובד סוציאלי וסיפר שאמיר לא החזיק מעמד".

נטלי ובנה. חיים מאושרים שנקטעו (חדשות 2)

בחזרה למקום בו איבדה את אמיר

בלילה של אותו היום, עם שלושה ארונות נוספים עטופים בדגל ישראל הושבו גם ארונותיהם של אמיר ואיציק, החבר שנסע עמם לטיול. חודש אחרי האסון נטלי חזרה לשדה, הפעם לטקס זיכרון בבולגריה. בחזרה לרחבת האוטובוסים בה ראתה את אמיר בפעם האחרונה. "היה לי מאוד קשה להיות שם ולזכור ממש את הרגעים האחרונים שהיינו יחד", היא מספרת. "ההתמודדות שלי ביומיום היא קשה מהחזרה למקום הזה".

נטלי חוזרת לבית עם חלל גדול שלא ניתן למלא. היא מפוכחת, לא מאמינה בגורל ובין הדמעות היא מביטה קדימה. "הבן שלי לא צריך לגדול בלי אבא, זה לא פייר, ולי לא מגיע להיות לבד".

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התשע"ג - סיקור מיוחד:

שלמה ארצי נפגש עם האהובה מ"שיר חייל"

איבדה בעל ובן בשני פיגועים: "החלטתי לחיות"

טקס הדלקת נר הזיכרון בכותל המערבי

רה"מ: "מצדיע לגבורת הבנים והבנות"

משפחת פוגל: "הנכדים נותנים כוח"

רס"ן אורי אזולאי הפך במותו לאגדה

שכול כפול: איבדה שני בנים טייסים

הרמטכ"ל גנץ: "נזכור את הנופלים ונשלים משימתם"

חברים מספרים: "המחבל התחיל לירות ונתנאל נפל"

יום הזיכרון: מתי נסגרים בתי העסק

נתניהו: אנחנו כאן בזכות הנופלים

בג"ץ דחה עתירה להגביל את הצפירה