לקראת טקס המשואות: מחאה נגד לוסי אהריש

פעילי ארגון הימין הקיצוני להב"ה פנו למשטרה בבקשה לקיים הפגנה נגד הבחירה במגישת הטלוויזיה כמדליקת משואה ביום העצמאות. "היא אינה נאמנה למדינה", טען יו"ר הארגון בנצי גופשטיין. אהריש לחדשות 2 Online: "מתרכזת בטקס"

לוסי אהריש, ארכיון (חדשות 2)

הסערה הגזענית הבאה: יו"ר ארגון להב"ה (ראשי תיבות של "למניעת התבוללות בארץ הקודש") בנצי גופשטיין פנה למשטרת ישראל בבקשה לאפשר לו ולפעיליו לקיים הפגנה בירושלים נגד מגישת הטלוויזיה לוסי אהריש, שנבחרה להדליק משואה בטקס יום העצמאות שייערך ביום רביעי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת גופשטיין, אהריש "אינה ציונית ולא נאמנה למדינת ישראל. יש להצטער שדווקא היא נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות. אם היו בוחרים נציגה של המגזר הערבי שמקבלת שארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי הייתי מבין".

עוד הוסיף פעיל הימין הקיצוני כי "ברגע שבוחרים גברת שדגל המגן דוד איננו דגלה, צה"ל איננו צבאה ונפשה אינה הומיה למשמע התקווה בת שנות אלפיים, אזי יש כאן פספוס אדיר למטרת הדלקת המשואה והעברת המסר דווקא ביום העצמאות".

בשיחה עם חדשות 2 Online נשמעה הבוקר אהריש מאוכזבת מהמחאה נגדה, שמגיעה בימים שבהם היא עסוקה בעיקר בהכנות לטקס המכובד. "אין לי מה להגיד. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית והמשטרה תחליט אם לאפשר הפגנה או לא", אמרה אשת הטלוויזיה. "אני עכשיו בדרך ליום חזרות לקראת הטקס, לחזרה הגנרלית, ולא בא לי להתעסק עם זה".

בנצי גופשטיין, ארכיון (פלאש 90)

בשלב זה נראה כי במשטרה מתכוונים להטיל מגבלות מחמירות על המחאה המתוכננת, ולמנוע מפעילי הארגון לשאת נאומים או לקיים את ההפגנה מחוץ לטווח הראייה של הטקס. "התנהלות המשטרה כלל לא מובנת ולא מוסברת ונראה שגורמים במשטרה עושים הכל כדי לפגוע בחופש הביטוי", טען עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את ארגון להב"ה.