שגריר ירדן למשפחות השכולות: "אין שינוי במדיניות של הממלכה"

מול שגרירות ירדן ברמת גן נערכה הפגנה של קרובי 7 הנרצחות באי השלום בנהריים על ידי חייל ירדני ב-1997. 110 מתוך 150 חברי הפרלמנט הירדני חתמו על עצומה שהוגשה למלך עבדאללה השני בקריאה לשחרר את הרוצח. בתום הפגישה הם נפגשו עם השגריר שהבטיח שהחלטותיו של המלך חוסיין יישמרו

כמה עשרות בני אדם, ביניהם קרובי משפחות הנרצחות בפיגוע באי השלום בנהריים ב-1997, הפגינו הערב מול שגרירות ירדן ברמת גן במחאה על הקריאות בירדן לשחרר את רוצח בנותיהם, אחמד דקמסה. "המלך חוסיין כרע על ברכיו ואמר שבנותינו הן בנותיו", אמרה בהפגנה מירי מאירי, אמה של יעלא ז"ל שנרצחה בפיגוע. "110 חברי פרלמנט ללא בושה וחרטה רוצים לשחרר את הרוצח. הוא לא ינוקה, זעקות בנותינו ילוו אותו כל חייו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום ההפגנה נפגש שגריר ירדן בישראל עם בני המשפחות. הם ישבו איתו במשך שעה והגישו לו עצומה שבה 5,000 חתימות של ישראלים שמתנגדים לשחרור. שמוליק קליין, דובר רשת בתי הספר אמי"ת שחר שתלמידותיו נרצחו בפיגוע, דיווח כי השגריר הבטיח להמשיך את מדיניותו של המלך חוסיין והבהיר שבמדיניות הירדנית אין כל שינוי.

הרוצח אחמד דקמסה (AP)
ההפגנה התקיימה לאחר שבסוף השבוע חתם בירדן רוב מוחץ של חברי הפרלמנט התחתון, 110 מתוך 150, על עצומה הקוראת לחון את אחמד מוסה דקמסה, הרוצח מנהריים שירה למוות בשבע התלמידות מבית שמש בשנת 1997.

על פי החוק הירדני אדם שהורשע בידי בית משפט, כמו דקמסה, יכול להשתחרר מהכלא רק על ידי המלך - עבדאללה השני. הורי הנערות הזועמים קראו לראש הממשלה נתניהו להתערב כדי למנוע את שיחרורו.