אם שאיבדה את שני בניה הטייסים: "מנסים להתרומם מהבור האפל הזה"

סא"ל נעם רון ורס"ן ארז פלקסר - צוות מסוק קרב מדגם קוברה - נהרגו לפני חודש ימים בשדות קיבוץ רבדים, סמוך לנחיתתם בבסיסם. כשל טכני גרם להתרסקות המסוק. אחיו של סא"ל נעם רון, אייל רון, אף הוא טייס מסוק, נהרג לפני 16 שנים בתאונת סנפלינג. ציפורה רון, שאיבדה שני בנים, מספרת על ההתמודדות עם האובדן הבלתי נסבל

רק לפני חודש איבדה ציפורה רון את בנה נעם, טייס שנהרג בהתרסקות מסוק קוברה בשדות קיבוץ רבדים, סמוך לנחיתתם בבסיס. 16 שנים קודם לכן נהרג אחיו אייל, גם הוא טייס מסוק, בתאונת סנפלינג. בשיחה עם חדשות 2 מספרת ציפורה על ההתמודדות של המשפחה ביום הזיכרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שני פצעים מאוד גדולים נפערו בחיינו, אבל אנחנו יודעים שבשביל המשפחה המקסימה שלנו אנחנו מוכרחים להתחזק", היא אומרת, "ונעשה כל שביכולתנו כדי לחזור לחיים כדי לא להישאר בתוך האסון הזה אלא לחיות לידו. אנחנו מקווים שנצליח לעלות מהבור האפל הזה".

נעם ואייל רון ז"ל (באדיבות המשפחה)

"הרבה מאוד תפילות התפללתי עליהם", סיפרה כשנשאלה האם חששה לגורלם של שני בניה הטייסים. "לאחר סיום קורס טיס אמר לנו מפקד חיל האוויר שטיסה היא לא דבר טבעי לבן אדם. אני חושבת שהפחד הכי גדול שהיה לי היה לפני מלחמת המפרץ השנייה, כשידענו ששניהם הולכים לצאת למלחמה. דווקא לאחרונה נכנסנו למין שאננות. לא חשבנו שדבר כזה יכול לקרות. האסון נפל עלינו בבום".

אחד הסיפורים בהם נזכרה ציפורה הוא מבצע משותף שערכו שני הבנים להגן עליה מפני הגשם. "יום אחד חזרתי מבית הספר - הייתי מורה - וירדתי מהאוטובוס", סיפרה. "ראיתי שני ילדים קטנים, אולי בכיתות א' ו-ב', עומדים במטריות, כי ירד גשם זלעפות. התחנה לא הייתה קרובה לבית, אבל הם ידעו איפה אני יורדת, כיוונו בדיוק לזמן ובאו עם מטריות כדי שאמא לא תירטב".

התחפשו לאסטרונאוטים בפורים. נעם ואייל רו (באדיבות המשפחה)

"נעם אהב את הטיסה, את הנופים, את הטכניקה", נזכרת ציפורה. "הוא היה חדור אמונה שהוא עושה את הדבר הנכון. הוא ביקש מאוד שאנחנו נשמח. הוא תמיד ראה לטווח ארוך ואפילו אחרי מותו הדריך אותנו מה לעשות. אנחנו מתכוננים למלא את הבקשה שלו למען המשפחה, אבל אנחנו לא כל כך יודעים איך עוצרים את הדמעות כששני פרחים כל כך נפלאים נקטפים כך".

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התשע"ג - סיקור מיוחד:

רה"מ: "מצדיע לגבורת הבנים והבנות"

משפחת פוגל: "הנכדים נותנים כוח"

רס"ן אורי אזולאי הפך במותו לאגדה

הרמטכ"ל גנץ: "נזכור את הנופלים ונשלים משימתם"

חברים מספרים: "המחבל התחיל לירות ונתנאל נפל"

יום הזיכרון: מתי נסגרים בתי העסק

נתניהו: אנחנו כאן בזכות הנופלים

בג"ץ דחה עתירה להגביל את הצפירה