"שירים לזכרם" ברחבת הכנסת

אלפים השתתפו הערב ברחבת משכן הכנסת באירוע שהתקיים זו השנה הרביעית. יו"ר הכנסת, שר הביטחון ושר הרווחה, עם אמנים כמו בהם ארקדי דוכין, אתי אנקרי קרן פלס, שרו וקראו שירי נופלים

אלפים השתתפו הערב באירוע "שירים לזכרם", ערב הזיכרון הלאומי שהתקיים ברחבת משכן הכנסת בירושלים. זו השנה הרביעית שהכנסת מקיימת את האירוע המיוחד בהשתתפות מנהיגים ואמנים שונים. את האירוע העברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור ישיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כ-3,000 בני משפחות שכולות נכחו באירוע, במעמד יושב ראש הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, שר הביטחון משה בוגי יעלון, שר הרווחה והשירותים החברתיים מאיר כהן, סגן הרמטכ"ל אלוף גדי אייזנקוט ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, שהקריאו קטעים פרי עטם של הנופלים ושירים שנכתבו עליהם.

את הערב ליוו האמנים ארקדי דוכין, אתי אנקרי, קרן פלס, רז שמואלי, התזמורת הקאמרית של חיל החינוך והנוער והלהקות הצבאיות.

יושב ראש הכנסת, ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, בחר לדבר על אירוע שזכה לכינוי "הפיגוע בציר המתפללים", בשנת 2002. "לקראת השעה שבע וחצי, התקדרה במפתיע אווירת השבת, לשמע ידיעות קשות, מצטברות והולכות, על אירוע דמים מתמשך", סיפר אדלשטיין. "אזרחים אמיצים, אנשי כיתת הכוננות של קריית-ארבע, נפלו כתף אל כתף, לצדם של לוחמי משמר הגבול ולוחמי הנח"ל. יהודים לחמו לצד בני העדה הדרוזית, עולים חדשים לצד ותיקים, דתיים לצד חילונים. בקרב הקשה נפלו 12. חמישה שוטרי משמר הגבול, ארבעה חיילים, שלושה אזרחים. הקרב הזה מסמל בעיניי יותר מכל את הערבות ההדדית, את ברית הדמים של החברה הישראלית, על כל חלקיה".

"דודיק מעולם לא חשב להיות לוחם מהולל. כזה היה דודיק, אנטי גיבור", סיפר בנאומו שר הביטחון על חברו, טוראי דודיק קימפלפלד ז"ל, שנפל ב-4 בפברואר 1970. "הוא לא שש אלי קרב, חיפש את השקט, השלווה. אך למרות כל זאת, דודיק היה גם לוחם מצוין. תמיד התייצב כשהיה צורך לבצע משימה. מעולם לא היסס. כך גם נפל, בתום מרדף ארוך ומתיש, כשהוא חלק מהכוח הסורק אחר המחבלים עמוק בשטח ירדן, ביודעו כי יפגע בהם רק בקרב פנים אל פנים תוך סיכון חייו שלו".