הורי קורבנות הטבח בנהריים: "לא לשחרור הרוצח"

לאחר שבסוף השבוע פורסם דבר העצומה הירדנית, שעליה חתמו כ-73% מחברי הפרלמנט בממלכה וקוראת לשחרורו של אחמד מוסה דקמסה, רוצח שבע הבנות בנהריים בשנת 1997, הביעו הוריהן זעם נגד היוזמה. אביה של שירי בדייב ז"ל: "זוהי פרובוקציה"

לאחר שבסוף השבוע חתם בירדן רוב מוחץ של חברי הפרלמנט התחתון על עצומה הקוראת לחון את אחמד מוסה דקמסה, הרוצח מנהריים שירה למוות בשבע התלמידות מבית שמש בשנת 1997, הורי הנערות זועמים וקוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב. הערב בשעה 20:00, עת יחלו אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, הם ייצאו להפגין מול בניין הקונסוליה הירדנית בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעצומה שהוכנה בירדן מכונה הרוצח, המרצה מאסר עולם בכלא הירדני, "גיבור" - ועליה חתומים 110 מתוך 150 חברי הפרלמנט. "מדובר בפרובוקציה פוליטית", אמר הבוקר שלמה בדייב, אביה של שירי ז"ל, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כל שנה זה חוזר על עצמו".

הוא הדגיש כי "נבחרי הציבור בישראל צריכים לדאוג לאינטרס שלנו".

"למנוע שחרור המחבל". הטבח בנהריים (חדשות 2)

מאות חתמו על עצומה נגד השחרור

בסוף השבוע, עם היוודע דבר הפרסום על היוזמה הירדנית לשחרור הרוצח מנהריים, עלתה ברשת עצומת גולשים שעליה חתמו יותר מאלף בני אדם בקריאה לראש הממשלה שלא להסכים לשחרור.

"לנוכח הפרסומים המזעזעים אודות הכוונה לשחרר את רוצח הבנות בנהריים מהכלא הירדני", כתבו הגולשים, "ולנוכח הדיווחים על הלחץ כלפי ישראל לשחרר מחבלים ורוצחים מהכלא הישראלי, אנו פונים אליך בימים אלה, ימי הזיכרון והעצמאות, בקריאה מוסרית ממדרגה ראשונה: מנע את שחרור המחבלים!".

עוד נאמר, כי "אנו מבקשים ממך להתחייב פומבית בפני הציבור ובפני המשפחות שכולות שלא תאפשר את שחרורם. לא ייתכן שמי שרצח או ניסה לרצוח את בנינו ובנותינו ימצא את עצמו חופשי".