הרב יעקב יוסף נטמן: "הוא מת כצדיק"

אלפים ליוו בדרכו האחרונה את בנו של הרב עובדיה יוסף שנפטר בגיל 66 לאחר מאבק במחלת הסרטן. מסע ההלוויה יצא מבית הכנסת בורכוב להר המנוחות. ראש הממשלה נתניהו ספד לו: "מורה הלכה ופוסק גדול שהלך בדרכי אביו". לדבריו הצטרף גם הרב שלמה עמר: "גם בייסורים נוראים המשיך בלימוד תורה"

אלפי מאמינים מלווים את הרב יעקב יוסף, בנו של מנהיגהּ הרוחני של  ש"ס, הרב עובדיה יוסף - בדרכו האחרונה. הרב נפטר היום בגיל 66, בעקבות הידרדרות קשה שחלה במצבו הבריאותי אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. מסע הלוויתו יצא בשעה 17:00 מבית הכנסת בורוכוב בירושלים אל הר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתו של הרב. בהודעה שהוציא ביקש נתניהו למסור את תנחומיו לבני המשפחה על לכתו של הרב ש"היה מורה הלכה ופוסק גדול שהלך בדרכי אביו". הרב עובדיה יוסף, בן 93, צפוי גם הוא להשתתף במסע ההלוויה.

הרב יעקב יוסף. "מבכים את לכתו" (חדשות 24)

הרב אליהו בקשי דורון, הראשון לציון לשעבר, ספד לו וסיפר כי גם בשעות הקשות ביותר לא עשה לעצמו הנחה בלימוד התורה. "למרות המצב הקשה והייסורים הנוראיים, לא הפסיק אפילו יום אחד, כל זמן שיכל לעמוד על רגליו עוד בשבוע שעבר אמר שיעורים", אמר, "הוא הולך ביום שישי ונקבר מיתתם של צדיקים וחסידים".

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, נשא אף הוא דברים וביכה את פטירתו של הרב יוסף. "הוא היה תלמיד חכם גדול ובקיא מאוד בהלכה", סיפר, "הוא נחשב לאחד ממשיבי התשובות הגדולים והיה עונה לכל אדם באופן אישי". מאיחוד הצלה נמסר כי מהלך ההלוויה נזקקו שישה בני אדם לקבלת טיפול רפואי.

הרבנים הראשיים בהלווית הרב יעקב יוסף (יוסי זילברמן)

הרב יעקב יוסף אובחן כחולה בסרטן לפני כשנה וחצי, אז התגלה בגופו גידול בלבלב. עם הזמן, התפשטה המחלה לאיברים נוספים בגופו. הבוקר חלה הדרדרות משמעותית במצבו והוא עבר קריסת מערכות. בשעות אחר הצהריים הלך לעולמו בבית החולים הדסה עין כרם. בן 66 היה במותו.

הלך לעולמו לאחר מאבק בסרטן (ויקיפדיה)

אבל כבד ירד על תנועת ש"ס עם היוודע דבר מותו של הרב. "אנו כואבים ומבכים את לכתו של הרב הגאון יעקב יוסף ז"ל שהקדיש את חייו למען תורת ישראל ועם ישראל", נכתב בהודעת התנועה, "בלב שבור אנו שולחים תנחומים לאביו - נשיא מועצת חכמי התורה, מר"ן הרב עובדיה יוסף".

הרב יעקב יוסף נולד באוקטובר 1946 היה ראש ישיבת "חזון יעקב", רב שכונת גבעת משה בירושלים, לשעבר חבר עיריית ירושלים וחבר כנסת מטעם ש"ס בכנסת ה-11. הוא היה מרבני "המטה להצלת העם והארץ" - שממנו פרש. ואחד מתומכיו הבולטים של הספר "תורת המלך". פרשה שבעקבותיה זומן לחקירה במשטרה.

אביו, הרב עובדיה יוסף, ביקש לפני כשבוע וחצי ממאמיניו לשאת תפילה למען בנו. "מצבו של בני יקירי חמור מאוד", אמר המנהיג הרוחני. "אנא, התפללו למענו", הוסיף. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הם "משתתפים בצער המשפחה".