בנו של הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו אחרי מאבק במחלת הסרטן

הרב יעקב יוסף, בנו הבכור של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הלך לעולמו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בגיל 66. יוסף נאבק מזה שנה וחצי במחלת הסרטן. הלוויתו תצא בשעה 17:00 מבית הכנסת בורכוב להר המנוחות. תנועת ש"ס: "מבכים את לכתו ושולחים בלב שבור תנחומים לאביו"

הלך לעולמו לאחר מאבק בסרטן. הרב יוסף (ויקיפדיה)

הרב יעקב יוסף, בנו הבכור של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, נפטר היום בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר מאבק במחלת הסרטן. בן 66 היה במותו. הלוויתו תצא בשעה 17:00 מבית הכנסת בורוכוב בירושלים להר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב יעקב יוסף אובחן כחולה בסרטן לפני כשנה וחצי, אז התגלה בגופו גידול בלבלב. עם הזמן, התפשטה המחלה לאיברים נוספים בגופו. לבית החולים הגיעו בשעות הבוקר בני משפחתו יחד עם שורה של רבנים בכירים כדי להתפלל ליד מיטתו לאחר שבימים האחרונים חלה הרעה משמעותית במצבו. חלה הדרדרות משמעותית במצבו והוא עבר קריסת מערכות. בשעות אחר הצהריים הלך לעולמו.

אבל כבד ירד על תנועת ש"ס עם היוודע דבר מותו של הרב. "אנו כואבים ומבכים את לכתו של הרב הגאון יעקב יוסף ז"ל שהקדיש את חייו למען תורת ישראל ועם ישראל", נכתב בהודעת התנועה, "בלב שבור אנו שולחים תנחומים לאביו - נשיא מועצת חכמי התורה, מר"ן הרב עובדיה יוסף".

הרב יעקב יוסף נולד באוקטובר 1946 היה ראש ישיבת "חזון יעקב", רב שכונת גבעת משה בירושלים, לשעבר חבר עיריית ירושלים וחבר כנסת מטעם ש"ס בכנסת ה-11. הוא היה מרבני "המטה להצלת העם והארץ" ואחד מתומכיו הבולטים של הספר "תורת המלך". פרשה שבעקבותיה זומן לחקירה במשטרה.

אביו, הרב עובדיה יוסף, ביקש לפני כשבוע וחצי ממאמיניו לשאת תפילה למען בנו. "מצבו של בני יקירי חמור מאוד", אמר המנהיג הרוחני. "אנא, התפללו למענו", הוסיף. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הם "משתתפים בצער המשפחה".