חגיגות יום העצמאות של הנשיא פרס

חגיגות יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל, שייערכו בבית הנשיא בי-ם, ייפתחו במטס כבוד של מטוסי ומסוקי חיל האוויר. בהמשך יעניק הנשיא פרס אות הצטיינות ל-120 חיילים, ולאחר מכן יחל אירוע "שרים עצמאות", במהלכו יבצע הנשיא דואט עם הזמרת קרן פלס לשיר "יחד". גם רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל ינסו את כוחם בשירה באירוע

נשיא המדינה שמעון פרס מתכונן לארח בבית הנשיא בירושלים את חגיגת יום העצמאות המרכזית של מדינת ישראל. החגיגות יגיעו לשיאן באירוע "שרים עצמאות" בהשתתפות כל הצמרת המדינית-ביטחונית של המדינה, שיבצעו דואטים עם מיטב אומני ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירועים ייפתחו ביום שלישי בשעה 08:40 במטס כבוד מיוחד של מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר, כהצדעה ל-120 החיילים המצטיינים, המייצגים את כלל זרועות הצבא. הבוקר הפתיע הנשיא פרס את 120 החיילים המצטיינים, כשהגיע לבקר אותם במהלך החזרות הגנרליות לאירוע.

עם תום טקס החיילים המצטיינים יחל בשעה 09:30 אירוע "שרים עצמאות" על מדשאת בית הנשיא, בהנחיית צביקה הדר. הנשיא פרס ישיר ביחד עם הזמרת קרן פלס את השיר "יחד". ראש הממשלה נתניהו ישיר ביחד עם עידן עמדי את "תפילה". שר הביטחון משה יעלון ישיר ביחד עם חגית יאסו את "הורה היאחזות" והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ישיר ביחד עם שרון קידושין את "לאחד החיילים".

ביקור נשיאותי בחזרות לטקס, היום (יוסף אבי יאיר אנגל)

גנץ: "זכות להגן על מדינת ישראל"

"זוהי הגשמת חלום עבורי לשיר עם נשיא המדינה", אמרה היום הזמרת קרן פלס. "לחשוב שהבת של דורון ומירי מיבנאל תשיר יום אחד עם נשיא המדינה ביום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל - זה כבוד גדול!".

אחר הצהריים יגיעו נציגי הסגל הדיפלומטי המוצבים בארץ לברך את הנשיא. פרס ונתניהו יישאו דברים בפני שגרירים, נספחים צבאיים, מפקדי כוחות השלום במזרח התיכון וכן ראשי הערים והעדות. במהלך הטקס יופיעו הזמר דוד ד'אור ולהקת "מריה קונג" שתבצע קטע מחול אומנותי.

בצה"ל התקיימה היום הרמת כוסית לרגל יום העצמאות, בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ  וחברי פורום המטה הכללי. "כל כך הרבה גורמים רצו למנוע את הקמת המדינה וממשיכים גם היום להשקיע כל כך הרבה כדי שלא תתקיים", אמר יעלון באירוע. "הם עולים פה בהערכת המודיעין - אירן, חיזבאללה. אבל אין ספק, בלי כחל וסרק, מה שעומד בין עצמאות ואין עצמאות זה כוח המגן של צה"ל".

גם הרמטכ"ל גנץ בירך לרגל יום העצמאות: "יש לנו את הזכות המאוד גדולה להגן על מדינת ישראל, להבטיח את עצמאותה ולעמוד בראשם של מפקדים שבאמת נותנים מעצמם בשביל המשימה. שתהיה לנו שנת עצמאות מוצלחת אל מול כל קשת האתגרים שהולכת ומתפתחת".