הלוויות הרוגי התאונה בנשר: "לא נפרדו - בחייהם ובמותם"

אלפים השתתפו בהלוויותיהם של ארבעה תושבי הכפר דיר אל אסד שנהרגו בתאונת המשאית בנשר. אביו של עבאד דבאח, שנהרג יחד עם בן דודו כרים סיפר על הקשר החזק ביניהם: "הם נולדו באותו חודש והיו ממש כמו אחים". חברם: "בלתי נתפס, לא יודע איך נתמודד עם המכה"

אלפי בני אדם השתתפו הערב בהלווייתם של ארבעת הרוגי התאונה אתמול בנשר מהכפר דיר אל-אסד בצפון. שניים מהם בני דודים בני 18 - עבאד וכרים דבאח, והשניים הנוספים דאהש אמון, בן 37, וראאד אסאדי בן 40. הארבעה נסעו יחד ברכב שהחזיר אותם מעבודתם במפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבד וכרים דבאח נקברו אחד ליד השני. מוחמד דבאח, אביו של עבד, סיפר לחדשות 2 באינטרנט" "אתמול הבנו שהילדים מעורבים בתאונה. נסענו וחיפשנו בכל בתי החולים. לקחו מאיתנו דגימות די-אן-איי, ורק אז הבנו שהם נהרגו".

הוא תיאר את החברות בין שני בני הדודים: "אני ואחי נשואים לשתי אחיות כך שעבד וכרים הם ממש כמו אחים ולא רק בני דודים. הם נולדו באותו חודש. הם תמיד היו יחד ולא נפרדו, וכך גם במותם".

אבל כבד בכפר: ארבעה ארונות (חדשות 2)

"די לשפיכות הדמים בכבישים"

כשנשאל האם המשפחה כועסת על הנהג שהביא למותם הוא השיב: "אין לנו משהו נגד הנהג, אבל אני פונה לכל הנהגים - די לשפיכות הדמים בכבישים. שיטפלו בכלי הרכב ויקחו אחריות. אני יודע שמשפחת הנהג משתתפת בצערנו".

חברם של השניים אמר בכאב: "אני הולך ולא מאמין. לא יודע את נפשי. זה בלתי נתפס ואני לא יודע איך נתמודד עם אובדנם".

ח"כ אחמד טיבי הגיע גם הוא ללוויה וטען כי ניתן היה למנוע את האובדן הזה. "צריך לעשות משהו עם תאונות הדרכים", אמר טיבי. "ב-40% מהתאונות מעורבים נהגים ערבים. זה מוות שאפשר למנוע וחיים שאפשר להציל. תשתיות לקויות ונהיגה לא אחראית הן הסיבות למוות הנורא הזה".

אבי ההרוג: לא כועסים על הנהג (חדשות 2)

נהג המשאית חשוד בהריגה

מוקדם יותר, בשעות הצהריים הובאו למנוחות שני תושבי הכפר אכסאל, ריאד דראושה, בן 45, ואחיינו, אחמד דראושה, בן 17 שנהרגו אתמול בתאונה הקטלנית. אלפים הגיעו ללוות אותם בדרכם האחרונה בבית העלמין בכפר.

אחיו של הנער בן ה-17 ספד לו וסיפר על רגעי החרדה בהם הבין כי הנורא מכל נחת על המשפחה. "ניסיתי להתקשר לאחר אחרי ששמעתי על התאונה והוא לא ענה", שחזר. "כשראינו את הרכב של דודי בטלוויזיה שרוף לגמרי הבנתי מה קרה".

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בחיפה בשבעה ימים ובתנאי אשפוז את מעצרו של ג'מאל אבו-סיאם, תושב רהט בן 30 שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בנשר בה נהרגו שישה בני אדם. הנהג המאושפז בבית החולים בני ציון בעקבות התאונה, לא נכח בדיון המשפטי שהתקיים בשעות הצהריים. במשטרה מייחסים לו עבירות של הריגה ושל נהיגה בקלות ראש.

תאונה קטלנית בנשר – הסיקור המלא:

שישה הרוגים בתאונת דרכים בנשר

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"

החשד המרכזי: התאונה נגרמה בשל מטען יתר במשאית

נהג המשאית: תושב רהט בשנות ה-30 לחייו

שני בני דודים נהרגו בתאונה: "גם במותם היו ביחד"

בני משפחות ההרוגים: "שהנהג ייקח אחריות, הרג 6 נפשות"