נשלחים למוסך: טויוטה, ניסן והונדה

בעקבות תקלה של יצרנית חלפים יפנית, קוראות היום ארבע יצרניות רכב מרכזיות בישראל ללקוחותיהם להגיע למוסכים בשל פגם בכריות האוויר. בחברות מבהירים כי מדובר בתקלה שנמצאת ברכבים בני 9 עד 13 שנים שממנה לא נפגע עדיין איש מעולם

הנהגים נקראים למוסכים: יצרנית חלפי הרכב היפנית "טאקאטה" הודיעה הבוקר על תקלה בכרית במושב שליד הנהג במיליוני מכוניות שונות ברחבי העולם. בעקבות התקלה נקראים היום אלפי בעלי רכבי טויוטה, ניסאן והונדה בישראל להגיע לטיפול מיוחד במוסכים - ועוד מיליוני נהגים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טויוטה ישראל קראה לכ-4,800 רכבים ברחבי הארץ מסוג קורולה, יאריס ואוונסיס להגיע למוסכים המורשים על מנת להחליף את החלקים הפגומים בחדשים, בהליך פשוט באופן יחסי שצפוי להימשך כשעה עד שעתיים. ייבואנית ניסאן בישראל תזמן למוסך מכוניות משנת ייצור 2000-2003 מהדגמים אלמרה וטרנו. על פי הערכת היבואן מדובר בכ-3,000 כלי רכב. יבואנית הונדה ישראל הודיעה קריאה למוסכים של דגמי Civic ,Jazz  ,CRV ו-STREAM  – בסך הכל מדובר ב-3,668 מכוניות שנמסרו בישראל משנות הייצור 2001-2003.

ברחבי העולם נקראו מיליוני כלי רכב של ארבע חברות הרכב להגיע למוסכים. על פי הודעת החברה היפנית, מקור התקלה בכריות אוויר שלא מתנפחות בעת הצורך. עם זאת, עד כה לא דווח על נפגעים או מקרי מוות בעקבות התקלה שהתגלתה עד כה בחמש מכוניות בעולם בלבד.

בחברות הישראליות מדגישים היום כי מדובר ברכבים שנמצאים כבר שנים רבות על הכביש וכי מעולם לא נפגע איש כתוצאה מהתקלה.