הסיכוי למעורבות משאית בתאונה: פי 6 מרכב פרטי

בביקורת פתע שערכה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בחודש שעבר רק 40% מהמשאיות שנבדקו היו תקינות, בעוד ש-15.6% אחוזים מהמשאיות כללו ליקויי בטיחות כאלו שחייבו את הורדתן מהכביש. על פי נתוני הרשות הסיכוי של משאית להיות מעורבת בתאונת דרכים גבוה פי 6 מהסיכוי של רכב פרטי להיות מעורב בתאונה

התאונה הקטלנית בחיפה מעלה שוב את נושא מעורבותן של משאיות כבדות בתאונות דרכים מסוכנות. הנתונים מעלים כי משאיות כבדות מעורבות בתאונות ב-600% יותר מרכבים פרטיים. רק בחודש שעבר ערכה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בדיקות פתע למשאיות ברחבי הארץ, כשברוב המשאיות שנבדקו נמצאו ליקויי בטיחות כלשהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משאיות במשקל של עד 34 טון מעורבות פי 6 מרכבים פרטיים בתאונות דרכים. בחודשיים הראשונים של שנת 2013 נהרגו 13 בני אדם ואחד נפצע קשה בתאונות דרכים בהן היו מעורבות משאיות. למרות הנתונים הקשים, מדובר בירידה של 11 הרוגים ו-44 פצועים לעומת שנת 2011.

בחודש שעבר הרשות ערכה פעילות אכיפה למשאיות, במסגרתה נבדקו ללא התרעה משאיות כבדות בכבישי הארץ. מתוך 1,459 משאיות שנבדקו, שש מהן היה צריך לגרור מהמקום בשל ליקויי בטיחות קשים שהפכו אותן למסוכנות כל כך שאסור היה לכלי הרכב הללו לעלות כלל על הכביש.

15.6% מהמשאיות שנבדקו כללו ליקויי בטיחות שמחייבים תיקון - מדובר ב-230 כלי רכב. ב-44% מהמשאיות שנבדקו נמצאו ליקויי בטיחות קלים והנהגים התחייבו לתקנם. רק 40% מהמשאיות שנבדקו נמצאו תקינות. התקלות השכיחות ביותר היו במערכת התאורה של כלי הרכב.