תזכורת: האסון של משפחת אטיאס

התאונה הקשה בנשר מזכירה בצורה מצמררת את התאונה הקשה של בני משפחת אטיאס בטבריה בשנה שעברה: גם אז איבד רכב המשפחה את הבלמים בירידה. בתאונה נהרגו 8 בני משפחה – הורים ושישה מילדיהם, כשרק ביתם הקטנה רחל ניצלה ממוות. מאז היא גדלה אצל בני משפחתה

תאונת הדרכים הקטלנית בנשר אחר הצהריים מחזירה את המראות הקשים מהאסון של בני משפחת אטיאס לפני 11 חודשים: בשתי התאונות כלי הרכב המעורבים איבדו את הבלמים בעת ירידה תלולה. בתאונה ההיא, כלי הרכב המשפחתי של בני המשפחה נפל לתהום, ושמונה מבני משפחה נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני משפחת אטיאס, שהתגוררו ביישוב בר יוחאי שבצפון, חזרו מחנוכת בית כנסת במגדל העמק והיו בדרכם לתפילה בטבריה. סמוך לשעה שתיים בלילה איבד הנהג, אבי המשפחה יהודה אטיאס ז"ל, את הבלמים והידרדר לתהום. הבת רחל אטיאס, שהייתה רק בת 7 בעת התאונה, היא הניצולה היחידה מהאסון.

תשעת בני המשפחה נסעו ברכב מיני-ואן מכיוון צומת גולני לעבר העיר טבריה, כשהנהג הבחין בתקלה בבלמים והתקשר למשטרה בבקשה לסיוע. זמן קצר לאחר שיחת הטלפון הוא איבד לחלוטין את השליטה על הרכב, התהפך והידרדר.

"ריבונו של עולם, תעזור לנו!"

דקות לפני שהתהפך הרכב לתהום התקשר אב המשפחה למשטרה. "אנחנו אחרי צומת גולני בירידה לכיוון טבריה, איבדנו את הבלמים!", צעק האב למוקדנית שיידעה את הכוחות באזור ושלחה ניידת לכיוונם. הוא העביר את הטלפון לאשתו שצעקה: "אין לנו בלמים! אלוהים תציל אותנו, ריבונו של עולם!".

שמונה מבני המשפחה נהרגו באסון: ההורים רפאל ויהודית אטיאס, בני 41; אביה, בת 17; נריה ואלישיב, תאומים בני 16; שירה בת 10; תאיר בת 8 ונועה בת 4. כוחות חירום גדולים שהגיעו למקום במקביל עשו מאמצים גדולים לכבות את האש שאחזה במכונית ולחלץ את בני המשפחה הלכודים, אך ללא הצלחה.

יומיים לאחר האסון שוחררה רחל אטיאס מבית החולים. מאז התאונה היא גרה אצל דודיה, שמגדלים אותה כביתם. השבוע, כמעט שנה לאחר התאונה, הודיעה המועצה המקומית בר יוחאי, היכן שהתגוררו בני המשפחה, כי במקום ייבנה בית כנסת לזכרה של המשפחה שנספתה בתאונה.

בהכנת הידיעה השתתף גיא ורון