חבריו של החובש נתנאל מושיאשוילי ז"ל לא שוכחים: "המחבל התחיל לירות - ואז הוא נפל"

חובש גולני, נתנאל מושיאשוילי ז"ל, נפל בשנה שעברה לאחר שנורה בידי מחבל שחדר מרצועת עזה. חבריו לגדוד, מספרים על חייל מצטיין שאהב לעזור לכולם. "הוא אהב לחייך, זה אירוע שלא מפסיקים לחשוב עליו", ציין אחד מהם. צפו בריאיון עמם

ביום שישי לפנות בוקר, 1 ביוני בשנה שעברה, חדר בחסות הערפל מחבל חמוש דרך גדר המערכת ברצועת עזה סמוך לכיסופים. כוח מגדוד 12 של גולני הגיע למקום, אז פתח המחבל באש. הכוח הסתתר במחסה כשהתגלה שהחובש הפלוגתי, סמל ראשון נתנאל מושיאשוילי הסתער לעברו ונהרג מהצרור שירה. נתנאל, יליד אשקלון, היה בן 21 במותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמ"ר רועי אלמועלם ויצחק ענתבי, חבריו של נתנאל ז"ל, עדיין מתקשים לעכל את האירוע הקשה ונזכרים ברגעים האחרונים שלו. "הייתה הקפצה, אני ונתנאל ז"ל הוקפצנו לחפ"ק, נסענו לנקודה, המחבל התחיל לירות - ואז נתנאל נפל", שיחזר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סמ"ר אלמועלם, חברו לגדוד. לדבריו, הוא לא דיבר כל הנסיעה למקום.

"חבר ואח". נתנאל מושיאשוילי ז"ל (חדשות 2)

"אירוע שלא מפסיקים לחשוב עליו"

השניים עדיין נמצאים בקשר קרוב עם המשפחה של נתנאל, שמאז כבר ביקרה אותם מספר פעמים בגדוד, שמוצב עכשיו בחרמון. "הוא אדם שאהב לחייך, לצחוק ולסייע לכל אחד - הוא היה חבר ואח", ציין אלמועלם. "זה אירוע שאנחנו לא מפסיקים לחשוב עליו, אנחנו בקשר עם המשפחה ותמיד עולים לנו זיכרונות. קשה לשכוח ולהתאושש", הוסיף ענתבי.

לא שוכחים. סמ"ר אלמועלם וענתבי (חדשות 2)

לקראת סוף שירותו, הוא קיווה שהוא ישתחרר ויתחתן. "הוא אף פעם לא התעצבן ורק עזר לכולם כל הזמן - למרות שהיה אמור להיות עם החיילים בדיסטנס", הם סיכמו.