ביקור מדיני מאירופה - מעבר לקו הירוק

עשרות חברים ב"ארגון המנהיגים הצעירים" של מפלגות המרכז והשמרנים באיחוד האירופי הגיעו לסיור ביישובים בשומרון. "זו גאווה עבורי להיות כאן", אמר יושב ראש הארגון, שיצא נגד החרם הכלכלי על יהודה ושומרון. "השימוש בעיצומים כלכליים מהווה סוג של טרור"

משלחת של כ-60 חברים בארגון המנהיגים הצעירים וראשי הסטודנטים של מפלגות המרכז והשמרנים באיחוד האירופי הגיעו בסוף השבוע לסיור רשמי ראשון מעבר לקו הירוק - ביישובים במועצה האזורית שומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הביקור מגיע חצי שנה לאחר החלטה של ארגון המנהיגים הצעירים נגד חרם על מפעלים ביהודה ושומרון. במועצה האזורית שומרון מייחסים חשיבות רבה לביקור ומכנים את קבוצת הצעירים "המנהיגים הבאים של אירופה".

במהלך הסיור ביקרו הצעירים בברקן, לשם, הר ברכה ובאזור התעשייה ברקן - שם הם נפגשו עם פועלים יהודים וערבים. "השומרון הוא לב ארץ ישראל וההיסטוריה של העם היהודי", אמר יוסי דגן, ממלא מקום ראש מועצת שומרון. "לא יעלה על הדעת לדרוש מעם לוותר על לב מולדתו".

באירוע נכח בין היתר אנטוניו דה-לוציה, יושב ראש ארגון המנהיגים הצעירים. "זו גאווה עבורי להיות כאן", אמר דה-לוציה. "המציאות היום באירופה לא פשוטה וחשוב לנו להעביר לעולם מסר חיובי בנוגע לישראל. השימוש בעיצומים כלכליים מהווה סוג של טרור".