קוצר עונשו של האסיר שאשתו נהרגה בתאונת דרכים

ועדת השחרורים אישרה את שחרורו המוקדם מהכלא של ערן בר מוחא, שאיבד את אשתו אורטל בתאונת דרכים בפסח. זאת כדי שיוכל לגדל את ילדיו בני ה-5 ושנתיים וחצי שנפצעו בתאונה ועדיין מאושפזים. בר מוחא ישוחרר ב-19 באפריל ועד אז יזכה לחופשות יומיות של כמה שעות כדי לשהות עם ילדיו

ועדת השחרורים שליד השב"ס אישרה הבוקר את קיצור מאסרו של ערן בר מוחא, שאשתו אורטל נהרגה בתאונת הדרכים הקשה שאירעה במהלך חופשת הפסח. בשבוע שעבר התראיין בר מוחא לחדשות 2 וסיפר על חששו הגדול מהרגע שבו תיגמר השבעה של אשתו והוא ייאלץ לשוב לכלא ולהשאיר את שני ילדיו מאחור. היום הוחלט לנכות שליש מעונשו, ובכך לאפשר את שחרורו בעוד תשעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועדה החליטה כי בר מוחא ישוחרר ב-19 באפריל לאחר תום ריצוי שני שליש מתקופת מעצרו. עד אז שירות בתי הסוהר יאפשר לו חופשות של כמה שעות מדי יום כדי שישהה עם ילדיו בבית החולים.

בראיון לתכנית של יעלן דן בגל"צ לאחר ההחלטה אמר בר מוחא: "בינתיים אני אהיה עם הילדים שלי, עד שהם יוכלו ללכת למסגרות חינוכיות ואוכל לצאת לעבוד. הבת שלי צריכה לעבור טיפול פסיכולוגי, הבן שלי עוד יעבור לשיקום בבית לווינשטיין בעקבות פגיעת ראש חמורה".

הוא התייחס גם למותה באותה תאונה של טלי הילדסהיים ואמר: "אני רוצה להביע תנחומים למשפחה השנייה. לעמית, לאבא, שהוא בן אדם מדהים. שתי משפחות נהרסו, לא משהו שנעשה בכוונה, או פלילי או דברים כאלה. אין כאן קטע של האשמה, אלא גורל משותף".

"אני חושש להשאיר את הילדים לבד"

פרקליטות המדינה ונציגות שירות בתי הסוהר החליטו לסייע לבר מוחא, שאיבד את אשתו אורטל בתאונה שבה נפצעו גם שני ילדיהם הקטנים - בתו בת החמש ובנו בן השנתיים וחצי, שעדיין מאושפזים בבית החולים.

בר מוחא מרצה עונש מאסר בגין עבירות מרמה, וכעת הוסכם כי הוא יסיים את ריצוי עונש המאסר מוקדם מן הצפוי. הדרך נסללה לאחר שהשב"ס ופרקליטות המדינה הסירו את התנגדותם מהעניין. את ההליך ניהל עו"ד עידו פורת, שניהל משא ומתן בעניין עם הפרקליטות ושירות בתי הסוהר.

התאונה הקשה הותירה את ביתו בתו בת החמש של בר מוחא ובנו בן השנתיים וחצי יתומים מאם. "אני חושש שאשאיר אותם אותם לבד ולא יהיה אף אחד שיהיה איתם", אמר לנו בשבוע שעבר בר מוחא. "אני לא יודע מה יהיה, אני כל כך רוצה להישאר איתם הם כל כך צריכים אותי".

בתה שואלת: איפה אמא?. בר מוחא ז"ל (חדשות 2)

שתי האמהות נהרגו

ביום רביעי לפני כשבועיים, אחרי חופשה מיוחדת של שבוע, החזירה אורטל את ערן לבית הסוהר. בדרך חזרה הביתה לקרית גת, על כביש מספר 40, היא התנגשה חזיתית ברכב שבו נסעה טלי הילדסהיים, בעלה וארבעת ילדיהם. שתי האימהות נהרגו, ילדי שתי המשפחות נפצעו בדרגות פציעה שונות.

"חיכינו למועד הזה שאצא לחופשה", סיפר ערן. "כל המשפחה הגיעה להלוויה וזה נראה כאילו עשו לה מסיבת פרידה". מלבד ההתמודדות עם האובדן הקשה על אשתו אורטל, ערן ניסה מאז להיות צמוד לילדים, ובעיקר לבנו שסובל מפגיעה מוחית ואינו מזהה אותו ובתו, שאינה מפסיקה לשאול איפה אמא. כעת הוא יוכל לשוב ולהיות לצידם, בעוד זמן קצר.