גז דלף בבניין בהרצליה: דייריו ותלמידי בית ספר סמוך פונו

כוחות משטרה והצלה הוזעקו הבוקר לבניין בן 19 קומות בשכונת צמרות בהרצליה, שבו נתגלתה דליפה של גז מצובר תת קרקעי. כלל דיירי הבניין פונו מבתיהם – כמו גם תלמידי חטיבת הביניים הסמוכה

גז שדלף הבוקר מצובר תת קרקעי הסמוך לבניין מגורים בהרצליה, גרם לבהלה גדולה בקרב דייריו - שפונו יחד עם תלמידי בית ספר סמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדליפה אירעה בצובר גז של אלף ליטר ובשלב זה טרם ידוע מה גרם לה. אחת ההערכות הן כי מדובר בשסתום שנשחק. הצובר התת-קרקעי ממוקם בחצר בניין בן 19 קומות בשכונת צמרות בעיר. כוחות המשטרה וההצלה שהוזעקו למקום מיהרו לפנות את כלל תושבי הבניין מחשש שישאפו את הגז או שמא ייגרם פיצוץ.

תלמידי חטיבת הביניים "זאב" הסמוכה לבניין פונו אף הם בהוראת המשטרה, והרחובות משה ויבנה הסמוכים למקום נסגרו מיד. בשעות אלה פועלים במקום צוותים של חברת הגז במטרה למנוע את המשך דליפת הגז המסוכנת מהצובר התת קרקעי.

מפת האזור בו אירעה הדליפה (חדשות 2)

"התגובה המהירה מנעה משהו מסוכן יותר"

מפקד תחנת הכיבוי האזורית הרצליה רשף רענן בן משה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי סמוך לשעה 06:50 התקבלה הודעה על ריח של גז, סמוך לבנייני "צמרות" בהרצליה ולמקום הוזנקו מספר צוותים, שזיהו כי יש דליפה ממיכל גז. "מיד הם התחילו בפעולות העיבוי של הגז עם כמויות גדולות של מים", הסביר בן משה. "סמוך למקום יש בית ספר ובנייני מגורים, אז פינינו את הכל. משאית שואבת בשעה זו את הצובר".

"הצוותים שלנו הגיבו מיד", הוסיף מפקד תחנת הכיבוי. "הבעיה הייתה עם חברת הגז - לקח להם הרבה זמן להגיע עם המשאיות שלהם מבית דגן, אבל התגובה המהירה של הכבאים מנעה משהו מסוכן יותר".

אחת מדיירי הבניין שפונה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "דפקו על הדלת ב-06:15 ואמרו לנו לצאת. לא הספקתי אפילו להתלבש ויצאתי עם הפיג'מה. אנחנו יושבים בגן הציבורי ומחכים שזה ייגמר. מהעיריה הביאו לנו עוגיות ומים ואמרו לנו שתוך כמה שעות זה יסתיים".

מאמישרגז נמסר בתגובה: "אנשי החברה הגיעו למקום מיד עם קבלת הקריאה. לאחר אבחון הדליפה הגיעה למקום מכלית לריקון הגז ועגלת חירום. צובר רוקן מהגז והדליפה נעצרה. מבדיקה עולה כי מדובר בחבלה במזיד, ושברז מהצובר פורק ממנו כמה שעות קודם לכן מה שגרם לדליפה החמורה. הנושא נמצא בהמשך טיפול משטרת ישראל".

דליפת גז בשרון: בפעם הקודמת זה נגמר באסון

לפני כשנתיים נהרגו ארבעה בני אדם וכ-60 אחרים נפצעו, מרביתם קל, בפיצוץ בבניין בנתניה כתוצאה מדליפת גז. בליל ה-17 ביוני 2011 אירע פיצוץ עז בצובר הגז בקומת הקרקע של המבנה הסמוך לכיכר העצמאות בלב העיר.

כתוצאה מהפיצוץ נהרגו גבר ושלוש נשים. בשל הפיצוץ נגרם הרס רב בקומה התחתונה של הבניין וקרסו שני חדרי מדרגות שהובילו לקומות העליונות.