בקרוב: רחבה משותפת לגברים ולנשים בכותל

על פי יוזמה שמתגבשת בימים אלה, שמאחוריה עומדים יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי וחברת הכנסת עליזה לביא, תוקם רחבה שלישית שתיקרא "הרחבה הישראלית", אליה יוכלו גברים ונשים להיכנס יחד. "זה יפתור את הבעיות הקיימות", הבהירה ח"כ לביא

מדי שנה מגיעים מאות אלפי מתפללים לכותל המערבי על מנת להטמין פתק בין האבנים ולשאת תפילה, אבל ההמונים נאלצו עד כה להתחלק לשתי הרחבות הקיימות במקום - אחת לגברים והשנייה לנשים. כעת, נראה כי מתגבש פתרון למצב הקיים, שמטריד רבים ואף גרם לחיכוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי יוזמה שגיבשו יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי וחברת הכנסת עליזה לביא מ"יש עתיד", תיפתח בחודשים הקרובים רחבה נוספת - שלישית במספר שתיקרא "הרחבה הישראלית" ותאפשר לגברים ולנשים להיכנס למקום ביחד.

"הבעיה המרכזית כיום היא שהכותל משמש גם כבית כנסת", אמרה ח"כ לביא לעיתון ישראל היום. "משפחות שרוצות לחגוג בר מצווה, נשים וגברים ביחד, לא יכולות לעשות זאת".

סוגיה נוספת שיכולה להיפתר כעת נוגעת ל"נשות הכותל", נשים רפורמיות שמתפללות במקום עם תפילין או טלית - למורת רוחם של מנהלי המקום. "ברגע שתהיה רחבה ישראלית שהיא לא בית כנסת, זה יפתור את הבעיה", הסבירה לביא.

מחר מתכננות נשות הכותל לערוך תפילה לראש חודש אייר ומפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי הבהיר שהמשטרה מתכוונת לאכוף את הוראת בג"ץ ולמנוע מהן להתעטף בטליתות.