אמה של הילה בצלאלי: "אני מחרימה את טקס הדלקת המשואות"

לאחר האסון בחזרות לטקס בשנה שעברה בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל מקריסת גשר התאורה במקום, אמה הכואבת שהוזמנה אליו כאורחת הכבוד לא תגיע אליו במחאה. "אני מחרימה את הטקס - עד שהאחראים לאסון ייענשו"

"מחרימה את הטקס". סיגלית בצלאלי והילה ז" (פייסבוק)

מחרימה את הטקס: סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה בשנה שעברה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות, הוזמנה לטקס שייערך בשבוע הבא כאורחת הכבוד. אלא שבכוונתה של בצלאלי שלא להגיע ולהחרים את האירוע - כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה שעברה בצלאלי לקחה חלק בטקס לאחר שהדליקה משואה עם יו"ר הכנסת לזכר בתה, שנהרגה במהלך החזרות לאחר שגשר התאורה שהוצב במקום קרס עליה ועל חבריה. אלא שהשנה אין בכוונתה להגיע.

"הוזמנתי באופן אישי על ידי מנכ"ל משרד ההסברה, אבל אני לא מתכוונת להגיע", אמרה בצלאלי שעובדת במקום כבר 26 שנה ומלווה את הטקס המסורתי מקרוב. "עד שהאחראים למותה של הילה לא ייענשו, אין בכוונתי להיות חלק מהטקס. זה מקומם שהאחראים עדיין לא נענשו", הוסיפה האם הכואבת.

"בשנה שעברה הייתי שם כי הרגשתי שזה ציווי של הילה שלי, שאהיה שם במקומה. מכעיס אותי מאוד שעדיין לא נלמד הלקח ושאין אשמים במותה. שלחתי את הילה שלי לטקס בכל כך הרבה גאווה ולצערי לא שמרו עליה", סיכמה האם.

גשר התאורה קרס - הילה נהרגה במקום

בצלאלי ז"ל בחזרות לטקס (חדשות 2)
סגן הילה בצלאלי ז"ל, שהייתה אמורה להיות אחת מנושאות הדגלים בטקס הדלקת המשואות בשנה שעברה, נהרגה במהלך החזרות לאחר שגשר התאורה שהוצב במקום קרס על 120 החיילים שעמדו ברחבה. לטקס השנה לא הוקמה קונסטרוקציה דומה, והתאורה תינשא על מנוף - זאת על מנת למנוע קריסה.

לאחר האירוע הטרגי עצרה משטרת ירושלים כמה מאחראים לבניית הקונסטרוקציה שקרסה, ביניהם מהנדס המבנה אורן ורשבסקי, יועץ הבטיחות יצחק צוקר, מפיק האירוע אלכס סלע והאחראי לבניית גשר התאורה שקרס מטעם חברת "עיצוב במה", אלעד לביא.

המשטרה הגיעה למסקנה כי יש להעמידם לדין בגין גרימת מוות ברשלנות וסיימה את החקירה בעניין. בימים אלה התיק הועבר לפרקליטות מחוז ירושלים, שם מתעקשים כי החקירה טרם הסתיימה כייון שהם ממתינים לחוות דעת מקצועיות נוספות בעניין.