האסיר שאשתו נהרגה בתאונת דרכים ישוחרר וישוב למשפחתו

ועדת השחרורים צפויה לאשר מחר את שחרורו המוקדם מהכלא של ערן בר מוחא שאיבד את אשתו אורטל בתאונת דרכים בפסח. זאת כדי שיוכל לגדל את ילדיו, בני ה-5 ושנתיים וחצי. בשב"ס ובפרקליטות התגייסו לעזרתו

בשבוע שעבר התראיין לחדשות 2 ערן בר מוחא וסיפר על חששו הגדול מהרגע בו תגמר השבעה של אשתו - והוא ייאלץ לשוב לכלא ולהשאיר את ילדיו מאחור. היום מתברר - ועדת השחרורים צפויה לנכות מחר שליש מעונשו, ובכך לאפשר את שחרורו בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטות המדינה ונציגות שירות בתי הסוהר החליטו לסייע לבר מוחא, שאיבד את אשתו אורטל בתאונת הדרכים הקשה שאירעה במהלך חופשת הפסח. יחד עם אורטל במכונית היו גם שני ילדיהם הקטנים - בתו בת החמש ובנו בן השנתיים וחצי, שעדיין מאושפזים בבית החולים. אביהם הוצא לחופשה מיוחדת מהכלא בת שבעה ימים.

בר מוחא מרצה עונש מאסר בגין עבירות מרמה, וכעת הוסכם כי הוא יסיים את ריצוי עונש המאסר מוקדם מן הצפוי. הדרך נסללה לאחר שהשב"ס ופרקליטות המדינה הסירו את התנגדותם מהעניין.

ועדת השחרורים תאשר מחר סופית את ההחלטה, באופן חריג, על ניכוי שליש ממאסרו. השחרור יתבצע בשני שלבים - מחר תתכנס הוועדה ותאשר לו חופשה מיוחדת לעשרה ימים. בשלב השני הוא ישוב לכלא, והפעם כדי להשתחרר סופית. את ההליך ניהל עו"ד עידו פורת, שניהל משא ומתן בעניין עם הפרקליטות ושירות בתי הסוהר.

"אני חושש להשאיר את הילדים לבד"

התאונה הקשה הותירה את ביתו בתו בת החמש של בר מוחא ובנו בן השנתיים וחצי יתומים מאם. "אני חושש שאשאיר אותם אותם לבד ולא יהיה אף אחד שיהיה איתם", אמר לנו בשבוע שעבר בר מוחא. "אני לא יודע מה יהיה, אני כל כך רוצה להישאר איתם הם כל כך צריכים אותי".

בתה שואלת: איפה אמא?. בר מוחא ז"ל (חדשות 2)

ביום רביעי לפני כשבועיים, אחרי חופשה מיוחדת של שבוע, החזירה אורטל את ערן לבית הסוהר. בדרך חזרה הביתה לקרית גת, על כביש מספר 40, היא התנגשה חזיתית ברכב שבו נסעה טלי הילדסהיים, בעלה וארבעת ילדיהם. שתי האימהות נהרגו, ילדי שתי המשפחות נפצעו בדרגות פציעה שונות.

"חיכינו למועד הזה שאצא לחופשה", סיפר ערן. "כל המשפחה הגיעה להלוויה וזה נראה כאילו עשו לה מסיבת פרידה". מלבד ההתמודדות עם האובדן הקשה על אשתו אורטל, ערן ניסה מאז להיות צמוד לילדים, ובעיקר לבנו שסובל מפגיעה מוחית ואינו מזהה אותו ובתו, שאינה מפסיקה לשאול איפה אמא. כעת הוא יוכל לשוב ולהיות לצידם, בעוד זמן קצר.