תושבי דרום תל אביב לשר הפנים סער: "אנחנו חיים בבירת אריתריאה"

גדעון סער יצא לסיור במוקדי הסחר והבילוי של המסתננים מאפריקה בדרום תל אביב, ונתקל בבעיה מקרוב: מצד אחד הפגנת תושבים זועמים, ומנגד הפגנת עובדים זרים שביקשו: "הצל את חיינו"

שר הפנים החדש, גדעון סער, נכנס למשרדו רק לפני מספר שבועות, והערב יצא אל השטח לבחון את אחת הבעיות המרכזיות העומדות בפניו - העובדים הזרים החיים בשכונות הדרומיות של תל אביב. סער סייר יחד עם אנשי משרדו בדרום העיר על מנת להבין את עומק הסוגייה, וקיבל תצוגת תכלית: הפגנת תושבים זועמים מול הפגנת עובדים זרים. את הסיור אבטחו כוחות משטרה רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אי אפשר לחיות ככה", אמרה גל, תושבת שכונת יד אליהו. "לקחתם לנו את החיים והפכתם אותם לחיים באסמרה בירת אריתריאה". תושבים זועמים קראו אל עבר השר קריאות לגירוש העובדים הזרים, שבשנים האחרונות שמם נקשר לאירועי רצח, גניבה ואונס.

במהלך הסיור ביקר סער במקומות הבילוי והמסחר של המסתננים מאפריקה וקיבל מאנשיו תדרוך מקיף באשר למרקם החיים שלהם בדרום העיר. קבוצה של עובדים זרים התקבצו מול סער וקראו לו למנוע את גירושם לארצות מוצאם. "הצל את חיינו", צעקו לעברו.

מפגינים בת"א. ארכיון (רויטרס)

בחודשים האחרונים צנח בצורה דרמטית מספרם של המסתננים לישראל מאפריקה דרך מצרים בעקבות הצבתה של גדר הגבול החדשה. יחד עם זאת, שינה משרד הפנים את החוק המאפשר כליאה של מבקשי מקלט בישראל לתקופה של שלוש שנים ללא משפט.